Hypotéka pro studenty v roce 2024

Mohlo by Vás také zajímat: státní hypotéka pro mladé páry

Mladí lidé mají při nákupu či rekonstrukci nemovitosti na hypotéku výhodu v tom, že pravděpodobně půjčku splatí. Mají na to celý svůj život. Nevýhodu však v tom, že nemívají vysoké úspory ani plat. Podle výzkumu má pouze polovina mladých lidí do 35 let na účtu naspořeno alespoň 100.000 Kč.

Na hypotéky pro studenty doporučujeme banky:
Česká spořitelna Komerční banka Unicredit Bank
Moneta Raiffeisen bank ČSOB
Hypoteční banka Equa bank Modrá pyramida


U studentů je situace s financemi složitější. Pro získání hypotéky je nutný stabilní a co nejvyšší příjem (splnění podmínek ČNB ohledně 90% LTV a DTI). Student většinou nemá při studiu čas na práci či podnikání na plný úvazek. Jinak tomu může být u prací v technických oborech, kde si studenti vydělají dobře, avšak často pracují na živnostenský list a banka jim hypotéku nemusí přiznat kvůli nízkému daňovému základu či neexistující historii — ideální je pracovat již 2 roky.


- nutnost trvalého příjmu
- nutnost našetřených prostředků (90 % LTV)
- splnění DTI
- vhodné přizvat spolužadatele - rodiče, kteří se pak mohou odpojit


Pokud Vy nebo Vaše děti studují a placení nájmu vnímáte jako špatně investované peníze, tak je možné, aby o hypotéku student zažádal spolu se svými rodiči, jakožto spolužadateli. To zvýší bonitu žadatele. Spolužadatel může být jeden nebo více.

Jakmile student dokončí školu a zvýší se jeho příjem, tak je možné spolužadatele z hypotéky po skončení fixačního období odstranit. Je však nutné dokázat, že má bývalý student dostatečné příjmy.

Hypotéku pro studenty, tedy hypotéku povětšinou se spolužadatelem nabízejí všechny velké hypoteční banky. Máte-li zájem o výběr té nejvhodnější, vyplňte formulář nahoře a my se ozveme.Náš názor na hypotéku pro studenty je však spíše vlažný. Bydlení ve vlastním je sice lákavé, ale mladý člověk často přesně neví, co je jeho pravá cesta a hypotékou se může dosti zavázat. Nájemné či podnájemné má také mnoho výhod, jak je popsáno v naší Knize o hypotéce a dá se díky němu mnoho ušetřit.


Diskuze a zkušenosti
Nikdo k Hypotéka pro studenty v roce 2024

I když je člověk student, tak aby dostal hypotéku, tak musí mít nějaký příjem - takže je nutné vydělávat a nebo se k hypotéce připojí rodiče studenta. Jinak to udělat nejde

Tomáš k Hypotéka pro studenty v roce 2024

pracuji v IT a hypotéku jsem dostal celkem v pohodě i když nevydělávám bůhví kolik, k hypotéce se mi rodiče nepřipojovali, banka chtěl 2 daňová přiznání za uplynulé roky. Naštěstí jsem vychytal ještě celkem nízké nemovitosti - celkem. Teď už nestuduji a nemovitost chci do dvou let kompletně splatit

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen