Hypotéka na mobilheim 2024Hypotéka na mobilheim

Lze si vzít hypotéku na mobilheim? Ano. Vlastnění mobilheimu je cenově velmi dostupné. Zjednodušeně řečeno Vám stačí pouze pozemek s rovnou plochou. Ceny použitých mobilheimů k rekreaci se pohybují již od 200.000 Kč a velmi pohodlný celoroční mobilheim s dvojskly je možné pořídit již okolo 500.000 Kč (s pozemkem třeba za 1.000.000 Kč celkem). Proto někteří lidé mobilheimy financují z vlastních úspor a to především v případě, že již vhodný pozemek mají. Ne každý má však pozemek k dispozici, a tak se nabízí hypotéka.Stop TIP: Zajištění financování mobilheimu je první krok ještě před hledáním pozemku a výběrem dodavatelské firmy. Zde porovnání hypotečních úvěrů pro mobilheimy zdarma
Mobilní dům BK Purbeck White
Mobilní dům BK Purbeck White


Jelikož samotný mobilheim není nemovitost, některé banky na něj neposkytují běžnou hypotéku. Stačí však, abyste svůj mobilní dům zkolaudovali jako stavbu a je možné na něj tradiční hypotéku třeba u České spořitelny čerpat. Znamená to však splnění náležitých norem k bydlení (napojení na sítě a odpady a stavební povolení). Více informací naleznete ve článku - Mobilheimy a stavební povolení.

Stavební povolení nevyžaduje například Hypoteční banka a Moneta, které přišly přímo s produktem Hypotéka pro mobilheim a je tak možné mobilní dům financovat hypotékou i bez stavebního povolení a kolaudace. Stačí tedy pouze „územní souhlas“ patřičného stavebního úřadu.

Vždy je však možné stavbu financovat i americkou hypotékou, kdy zastavíte jinou nemovitost a prostředky použijete na nákup mobilního domu, či investiční hypotékou. Úrokové sazby bývají vyšší, ale stále podstatně přívětivější, než u běžné půjčky.


Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen