Refinancování hypotéky srovnání 2024 a 2025Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je postup, kdy po vypršení fixčního období převedete svoji stávající hypotéku k jiné bance. Fixační období může být libovolně dlouhé od 1 roku do 15 let, většinou je však 3 nebo 5 let a po jejím skončení můžete udělat jedno z následujícího:

1) Předčasně splatit celou hypotéku bez poplatků

2) Refixovat - dohodnout se s původní bankou na nov= úrokové sazbě a pokračovat dále ve splácení

3) Refinancovat - odejít ze stávající banky a pokračovat s hypotékou u jiné (doporučujeme)

» Hypoteční kalkulačka

Refinancování hypotéky pro rok 2024 a 2025 a nadcházející roky Vám můžeme usnadnit. Vyplňte formulář a nechte si nezávazně srovnat hypotéky od těch nejlevnějších.

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2024


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »


Jak refinancovat ještě před skončením fixačního období

V případě, že chcete úvěr refinancovat u jiné banky ještě před skončením fixace, tak je to možné učinit většinou bez větších poplatků. Zákon umožňuje předčasné splacení hypotéky s poplatkem za administrativu okolo 1.000 Kč. To se však bankám nelíbí, protože tak přijdou o zisk z úroků, se kterým počítaly. Některé banky to respektují a jiné se snaží vymáhat poplatky jiným způsobem. Od roku 2024 se však plánuje implementace novely zákona, kdy budou banky opět schopné účtovat vyšší poplatky a to až do výše 2 % z jistiny — nezaplacené části hypotéky. To mohou být i vyšší desítky tisíc Kč. Pokud by Vám například zbývalo splatit u banky 2.000.000 Kč, tak by Vám banka za odchod mimo období fixace zaúčtovala poplatek 40.000 Kč.


Stop POZOR: Od roku 2024 se plánuje novela zákona, která refinancování či splacení hypotéky před skončením fixace prodraží. Předpokládá se pokuta 2 % z nesplacené hypotéky.


Refinancování hypotéky postup

1) Alespoň 6 měsíců před koncem vašeho fixačního období začněte situaci řešit. Zjistěte si jaké úrokové sazby vám stávající banka nabídne a nechte si srovnat nabídky konkurenčních bank.

2) Nechte si porovnat aktuální nabídky konkurenčních bank od našeho hypotečního specialisty (vyplňte formulář).

3) Pokud je nabídka konkurence lepší, tak požádejte našeho hypotečního specialistu, aby kontaktoval Vaši banku a oznámil, že se chystáte odejít.

4) Pokud vaše stávající banka podmínky nezlepší, refinancujte u nové banky.


Důvody k refinancování

Snížení nákladů
Tím, že vyměníte vaši stávající hypotéku za novou s nižšími úrokovými sazbami, logicky ušetříte. A nikoliv málo, mohou to být desetitisíce korun.

Restrukturalizace financí
Snížení úroků není jediný důvod proč refinancovat. Ve skutečnosti můžete cítit potřebu refinancovat i v případě, že neušetříte na úrocích nic. Představte si, že vaše finanční situace se změnila a vy nyní vyděláváte trochu méně. Nechcete každý měsíc chodit z práce domů vystresováni, že nemáte dostatek peněz a proto si prodloužíte dobu splácení a tím snížíte měsíční splátky. Pokud to uděláte u jiné banky, jedná se o refinancování, pokud u té samé banky, jedná se o refixaci.

Získání peněz
Tím, že refinancujete, můžete z hypotéky „vytáhnout“ dodatečné finance a za ně provést rekonstrukci případně si koupit něco do domácnosti či cokoliv, co potřebujete. Existují i hypotéky, kdy je k běžnému hypotečnímu úvěru klientovi poskytnuta i bezúčelná půjčka.

Antipatie k bance
Potřebu přesunout svůj úvěr jinam může být i z čistě lidského hlediska. Třeba k vám banka není přátelská, jako na začátku a tak ji chcete vyměnit.

Rady při refinancování

• Začněte refinancování řešit alespoň 6 měsíců před koncem fixace!

• Vaše stávající banka nemá zájem na tom, abyste od ní odcházeli. Může se stát, že vám nové úrokové sazby sdělí až v nejzazší možný termín, abyste nemohli už odejít.

• Někdy banky obvolávají své klienty dopředu, aby zajistili podepsaní smlouvy na další období s malou slevou na úrocích. Obvykle je sleva menší, než by mohla být.

• Banky zdržují s vydáním potřebných dokumentů a nemusí vám zbýt čas k refinancování.


Dokumenty potřebné pro refinancování

• 2x doklad totožnosti
• zástavní smlouva a smlouvu o hypotečním úvěru
• výpis z katastru nemovitostí a snímek z katastrální mapy
• vyčíslení aktuální dlužné jistiny
• příslib o vymazání zástavního práva k nemovitosti a zrušení vinkulace
• fotografie nemovitosti (interiér, exteriér)
• odhad nemovitosti


Závěrem

Refinancování hypotéky srovnání pro rok 2024 a 2025 Vám zdarma a nezávazně vytvoří náš hypoteční specialista. Kontaktujte ho vyplněním formuláře nahoře. Více informací a zkušenosti získáte také, když se zapojíte do diskuze o refinancování hypotéky dole. Zároveň jsme na našem blogu popsali návod, jak získat nejlevnější hypotéku. Článek naleznet zde: Jak získat nejnižší sazby u refinancování hypotéky.


Diskuze a zkušenosti
Štěpán k Refinancování hypotéky srovnání 2024 a 2025

Zdravím,rád bych se dozvěděl jaké mám možnosti. S manželkou platíme hypotéku 3 roky a 10 měsíců - Fixační období je 5 let, úrok přes 5% ,délka hypotéky 25 let.S manželkou se chceme rozvést - otázka je ,mohu hypotéku refinancovat třeba u jiné banky s možností vzetí nového úvěru pro vyplacení manželky, která by se vložila do nové hypotéky a tím bych prodloužil dobu splatnosti hypotéky a 30 let .Pokud to jde - musím počkat až skončí fixační období, čili 5 let.Děkují Strapek

Václav k Refinancování hypotéky srovnání 2024 a 2025

Dobrý den, Váš úrok je podle mě příliš vysoký. Na konec fixačního období čekat nemusíte, avšak je za to nějaký menší poplatek v řádu tisíců. Refinancovat vždy můžete. Obvykle všechny situace včetně těch těžších jdou vyřešit. Pro více informací prosím vyplňte formulář nahoře a kolega se Vám ozve.

Štěpán k Refinancování hypotéky srovnání 2024 a 2025

Mám tuto zkušenost s refinancováním: banky vás nikdy nepustí ke konkurenci. Vždy vaši lepší nabídku od nového poradce dorovnají. Nedá se uniknout :)

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen