Úvěr ze stavebního spoření srovnáníStavební spoření je stále oblíbeným produktem, který byl do Česka importován ze Spolkové republiky Německo. Zjednodušeně řečeno, stavební spoření je forma zhodnocování peněz, která je navíc podporovaná státem za účelem zvelebování svého bydlení.

Úvěry ze stavebního spoření 2024 srovnání:

Produkty banky

Hypotéka výhodnější než úvěr ze stavebního spoření

Stavební spořitelny nabízejí obvykle vyšší úrokovou sazbu než banky. Proto je možné využít tzv. financování 80-10-10, kdy dosáhnete na nižší úrokové sazby hypoték tím, že složíte jako zálohu peníze, které jste si naspořili ve stavební spořitelně + peníze z úvěru ze stavebního spoření (neúčelovou půjčku). 80-10-10 se financování říká proto, že na 80% ceny nemovitosti Vám půjčí banka, 10% složíte vy a 10% z úvěru ze stavebního spoření. Tím získáte nižší úrokové sazby díky nižšímu LTV.

Stavební spoření je dlouhodobý proces, kdy spoříte peníze, které následně můžete využít na stavbu domu, rekonstrukci bytu či k jiným věcem spojeným se stavěním a rekonstrukcí. Mnoho lidí naspořené peníze ze stavebního spoření využívá i na pokrytí jiných potřeb, jenž nejsou stavebního rázu. I to je možné.Hypotéka přesný postup při sjednání - poradce


Úvěr ze stavebního spoření je následně půjčka, kterou Vám poskytne stavební spořitelna na dorovnání potřebné celkové částky. Platí zde však omezení, že musíte mít naspořeno obvykle 35 % až 40 % z celkové částky a spoříte alespoň 2 roky. Plánujete-li si tedy renovovat byt za 1.000.000 Kč, musíte mít naspořeno alespoň 350.000 Kč a stavební spořitelna Vám zbylých 650.000 Kč půjčí s výhodným úrokem.


Pozor: Úvěr ze stavebního spoření není vhodný, pokud potřebujete větší částku ihned a nemáte alespoň 35 % naspořeno. V takovém případě přichází v úvahu tzv. překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Jedná se o produkt, kdy stavební spořitelna prakticky supluje hypoteční banku.


Otázkou je, jestli je levnější využít úvěr ze stavebního spoření či případně překlenovací úvěr ze stavebního spoření nebo se spolehnout na hypotéku. I v tomto případě lze použít zdravý rozum. Pokud využíváte stavební spoření, určitě je výhodné využít možnosti stavební spořitelny, pokud stavební spoření neprovozujete nebo jste díky němu naspořili příliš málo, je dobré se rozhodnout pro hypoteční úvěr od nějaké z předních bank.

Chcete-li poradit s výběrem vhodné varianty ať stavebního spoření či hypotéky, vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme. Náš hypoteční specialista Vám zdarma a nezávazně srovná nejvýhodnější hypotéky a úvěry ze stavebního spoření na trhu.

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2024


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »


Relevantní témata, které s Vámi probereme:
Úvěr ze stavebního spoření bez zajištění
Úvěr ze stavebního spoření kalkulačka
Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Diskuze a zkušenosti
Jirka k Úvěr ze stavebního spoření srovnání

Stavbení spoření je dneska podle mě pasé. Hypotéky jdou zase dolů, takže předpokládám, že největší přínos by stát udělal, kdyby zjednodušil vyřizování stavebního povolení a podporoval by nové developerské projekty, jak to jen jde. Nic lepšího pro lidi, co chtějí bydlet, udělat nejde. A pak podporovat rodiny s dětmi co pracují

Frank k Úvěr ze stavebního spoření srovnání

uver ze stavebka je vec, kterou pouzivaji poradci na preklenuti v pripade, ze klient nema dost prostredku na pokryti pocatecni castky pro hypoteku, takze se nebojim, ze by z trhu zmizel a nebo ze by zmizelo stavebni sporeni

ssssss k Úvěr ze stavebního spoření srovnání

kdo dneska pouziva stavebni sporeni???

DRAHOMÍRA k Úvěr ze stavebního spoření srovnání

Chci kalkulačku uveru ze Stavebního spoření. Při uveru 300 tisíc, a dobu splatnosti asi 15let. Chci porovnat

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen