Hypotéka pro živnostníky - OSVČJako podnikatel živnostník nemáte čas řešit marketing bank a chcete tu nejlepší nabídku na hypotéku. A právě k němu Vám pomůžeme. Je potřeba si uvědomit následující.


Podle nás nejlepší hypotéky pro OSVČ:


Česká spořitelna Equa bank Komerční banka


To neznamená, že na trhu nejsou další velmi dobré hypotéky pro živnostníky, ale z našich zkušeností nám vždy nejlépe vychází tyto banky. Pokud vyplníte formulář nahoře tak se Vám pokusíme najít tu nejvhodnější hypotéku a vybírat budeme z 12 velkých českých bank. Výběr bude na Vás.Postup na hypotéku pro živnostníky:


1) Zařiďte se dopředu

Jako živnostník máte větší možnosti manipulovat s Vaším příjmem, který vykazujete. Můžete se uskromnit a snížit Vaše náklady. Banky potřebují vědět, že jste solventní a obvykle je zajímají 2 roky zpět (případně jedno daňové přiznání zpátky). Banka bude chtít vidět, že vyděláváte dostatečně a nejste v černých nebo červených číslech. Zařiďte se podle toho už nyní.


2) Prostudujte nabídky všech velkých bank.

Někdy se stává, že má hypoteční banka akci a můžete tak úvěr na bydlení sehnat velmi výhodně. Začít můžete na stránce – hypotéky recenze a získat hrubou představu. Pokračovat můžete na stránkách bank. Ideální hypoteční bankou je Česká spořitelna, která však živnostníkům často úvěr neschválí kvůli své přísnosti.


Pozor: Pro živnostníky je vhodné si hypotéku pojistit tzv. úvěrovým pojištěním, které chrání proti neschopnosti ji splácet.Typy hypoték pro živnostníky:


Obratová hypotéka
Obratová hypotéka je méně výhodná varianta, kdy bance dokládáte pouze výši obratu na Vašem účtu. Toto řešení je vhodné především pro obchodníky, kteří mají velké pohyby na účtu. Banka jim potom obvykle 15% uzná jako zisk. přitom takový zisk vůbec mít nemusejí. Úrokové sazby jsou však vyšší.

Hypotéka bez dokládání příjmu
Hypotéka bez dokládání příjmů je též méně výhodná. Banka si vyžádá Vaše prohlášení, že máte dostatek příjmů a nahlédne na Váš bankovní účet. Banka Vaši situaci prověří sama.

Běžná hypotéka
Nejlepší variantou je hypotéka běžná, která vyžaduje dostatečné a doložitelné příjmy. Viz. Postup na hypotéku pro živnostníky popsaný výše. Úrokové sazby jsou v takovém případě nejnižší a LTV je maximální.

>> Nechte si zdarma a nezávazně srovnat hypotéky pro živnostníky (OSVČ) vyplněním formuláře nahoře.


Diskuze a zkušenosti
Lenka k Hypotéka pro živnostníky - OSVČ

Dobrý den, začátek článku je přesný pro myšlení podnikatele. Také přemýšlím o hypotéce na výborní prostory pro své podnikání a jediné co chci, aby to bylo rychle vyřešené a hlavně co nejvýhodnější to jde. Kamarád mě navedl na myšlenku, že nezařizovat si všechno sám, ale dát plnou moc nějaké firmě, která to zařídí za mě.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

captcha

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • Unicredit Bank
  • Sberbank
  • Komerční banka
  • Wüstenrot hypoteční banka
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen

Více o hypotékách naleznete v unikátní knize:


- Informace, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, vhodná pro poradce i klienty

- Financování 85-0-15 pro získání 100% hypotéky a mnoho dalšího

» Více informací o knize