Hypotéka pro živnostníky 2024 srovnání

Hypotéka pro podnikatele

I. Zařiďte se dopředu

Jako živnostník máte větší možnosti manipulovat s Vaším příjmem, který vykazujete. Můžete se uskromnit a snížit Vaše náklady. Případně zrušit kreditní krty či kontokorenty, které ovlivňují Vaši bonitu. Banky potřebují vědět, že jste solventní a obvykle je zajímají 2 roky zpět (poslední jedno až dvě daňová přiznání). Banka bude chtít vidět, že vyděláváte dostatečně a nejste v černých nebo červených číslech. Zařiďte se podle toho už nyní.

Obvykle se to potom dělá tak, že v případě, že plánujete hypotéku, tak si snížíte své náklady, odstraníte výdaje, aby daňové přiznání vykazovalo co největší zisk. Následně potom odvedete více na daních a sociálním a zdravotním pojištění, avšak hypotéka Vám bude bankou schválena bez problémů. Po schválení můžete opět více investovat a zvýšit své náklady.


II. Prostudujte nabídky bank

Někdy se stává, že má hypoteční banka akci a můžete tak úvěr na bydlení sehnat velmi výhodně. Navštivte stránku – hypotéky recenze a získat hrubou představu. Pokračovat můžete na stránkách bank.


Oblíbené hypoteční banky pro živnostníky v roce 2024


Moneta hypotéka pro živnostníky Česká spořitelna hypotéka pro živnostníky Unicredit hypotéka pro živnostníky Komerční banka hypotéka pro živnostníky


To neznamená, že na trhu nejsou další velmi dobré hypotéky pro OSVČ, ale z našich zkušeností nám vždy nejlépe vychází tyto banky. Pokud vyplníte formulář nahoře tak se Vám pokusíme najít tu nejvhodnější hypotéku a vybírat budeme z 12 velkých českých bank. Výběr bude na Vás.

Úvěry na podnikání

Bankovní produkty

Typy hypoték pro živnostníky


Obratová hypotéka
Obratová hypotéka je méně výhodná varianta, kdy bance dokládáte pouze výši obratu na Vašem účtu. Toto řešení je vhodné především pro obchodníky, kteří mají velké pohyby na účtu. Banka jim potom obvykle 15% uzná jako zisk. přitom takový zisk vůbec mít nemusejí. Úrokové sazby jsou však vyšší.

Hypotéka bez dokládání příjmu
Hypotéka bez dokládání příjmů je též méně výhodná. Banka si vyžádá Vaše prohlášení, že máte dostatek příjmů a nahlédne na Váš bankovní účet. Banka Vaši situaci prověří sama.

Běžná hypotéka
Nejlepší variantou je hypotéka běžná, která vyžaduje dostatečné a doložitelné příjmy (většinou 2 roky zpět — jedno nebo dvě poslední daňová přiznání). Viz. Postup na hypotéku pro živnostníky popsaný výše. Úrokové sazby jsou v takovém případě nejnižší a LTV je maximální.


Stop Pozor: Pro živnostníky je vhodné si hypotéku pojistit tzv. úvěrovým pojištěním, které chrání proti neschopnosti ji splácet.
Diskuze a zkušenosti
Lenka k Hypotéka pro živnostníky - OSVČ

Dobrý den, začátek článku je přesný pro myšlení podnikatele. Také přemýšlím o hypotéce na výborní prostory pro své podnikání a jediné co chci, aby to bylo rychle vyřešené a hlavně co nejvýhodnější to jde. Kamarád mě navedl na myšlenku, že nezařizovat si všechno sám, ale dát plnou moc nějaké firmě, která to zařídí za mě.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen