Canaba domy recenze a zkušenosti 2024Stavební firma Canaba a.s. je na našem trhu více jak 30 let a za tu dobu postavila velké množství staveb. Rodinné domy a bungalovy od Canaby se vyznačují především unikátním stavebním postupem. Pokud stavbu s Canabou zvažujete, určitě si však zjistěte o firmě a použitých materiálech více.

Dům Chico od Canaba a.s.
Dům Chico od Canaba a.s.


Stop TIP: Před výběrem stavební firmy si vždy nejdříve zajistěte financování. Přemýšlíte-li o hypotéce, nechte si zdarma srovnat hypotéky od 12 velkých bank vyplněním formuláře nahoře.


Canaba patří mezi největší stavební firmy v Česku, jež nabízejí stavbu vzorových montovaných domů. Ty jsou stejně jako u společnosti DJT zhotoveny z betonových desek. Výhodou je rychlost a efektivita stavby. Na rozdíl například od dřevostaveb, které se též montují na místě, se betonová konstrukce vyznačuje odlišnými vlastnostmi. Beton je velmi trvanlivý, avšak může být za některých podmínek méně prodyšný. Vždy záleží na konkrétních parametrech a kvalitě stavby.


Stop TIP: U výběru kterékoliv stavební firmy zvažte najmutí vlastního nezávislého stavebního dozoru. Dům při převzetí důkladně zkontrolujte.Stop TIP: Vždy si zjistěte co je a co není součástí projektu. Například kamna, komín, plovoucí podlahy, či druhý balkon, byť je na obrázku vzorového domu, nemusí být součástí projektu a je nutné si je připlatit.


Canaba nabízí domy na klíč, které mají mnoho spokojených zákazníků, avšak u takto velké firmy existují i klienti nespokojení. Většinou se reklamace soustřeďují okolo vlhkosti, a proto je nutné se jako zákazník informovat o všech kladech, záporech a specifičnosti betonových staveb. Po dokončení stavby je omezenou dobu nutné velmi intenzivně větrat. Z betonu se efektivně staví bytové domy i luxusní hotely, avšak někteří lidé by nedali dopustit na běžnou zděnou stavbu.

K vytápění domů Canaba osobně doporučuji zvážit, jestli by nebylo lepší k vytápění domu využít namísto elektrického topení tepelné čerpadlo. Betonové domy je potřeba na začátku více větrat a vytápět, aby nedošlo ke vzniku plísní.

Výhody a nevýhody stavební firmy Canaba:Výhody Nevýhody
atraktivní cena materiál (betonové panely) může být za některých okolností náchylný na vlhkost
propracovaný design vzorových domů některé součásti domu, jenž se mohou zdát samozřejmé, nemusí být součástí projektu (např. plovoucí podlahy)
velká zkušená firma - 30 let na trhu nedělá dřevěné schody u patrových domů, pouze schody z dlažby
garance ceny domu
nízká cena projektu
rychlost a efektivita stavby


Nejoblíbenější domy a bungalovy od Canaby:

1) Chico
2) Uno
3) Romance
4) Rezidence
5) Ideál
6) Riviera Exclusive
7) Classic

Více recenzí na stavební firmy, které staví zděné stavby naleznete na stránce Recenze firem se zděnými stavbami. Máte s domy Canaba zkušenosti? Podělte se s námi svojí recenzí v diskuzi.


Diskuze a zkušenosti
Karel k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Důrazně nedoporučuji!Nezájem, nekomunikace, neserioznost, nedodržení termínů, nekvalitní práce!Vlastní zkušenost...

Tomáš k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Dali jsme si s nimi schůzku než jsme vůbec měli podepsané všechny kupní papíry k pozemku, ale jsem rád, že jsem to s nimi vše začal řešit takto v předstihu, protože díky nim to pak šlo vše rychle jako po drátkách. Doporučuji.

David k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Právě s Canabou řešíme provedení domu a ceny. Hodně jsem o tom před oslovením firmy přemýšlel. A teď když jsme už v procesu, tak jsem rád, že jsem k nim šel a dům stavíme s nimi i díky cenám, které u nich stále nejsou nejvyšší.

Jan k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Nechali jsme si postavit dvojdomek. Jsme velmi spokojeni. Od začátku nám vycházeli velmi vstříc a dneska jsem rád, že bydlíme s bratrem u sebe, jelikož máme stejně staré děti, takže se nám občasné hlídání opravdu vyplácí.

Petr k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Mě se moc líbilo, že na stránkách mají jejich domy co prodávají, takže vlastně než jsme šli ke canabě, tak jsme měli i poměrně jasno, co od nich chceme. I vlastně o financích jsme měli přehled už když jsme šli na první schůzku. Pak jsme se jen bavili o tom, co chceme a jak chceme a do roka jsme měli domeček postavený a bydlí se nám v něm hezky.

Adam k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Jsem spokojen s domem, který jsem nechali Canabu u nás na pozemku postavit. Každý člen rodiny si v něm najde vždycky prostor jen pro sebe, což je pro naše fungovaní velmi důležité a nastupujícími možnostmi homeoffice i nezbytností. Postaveno máme už 6 let a je všechno pořád v pořádku.

BBBB k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

zjistoval jsem si nejakej informace o canaba a zkusenosti jsou castoo negativni, ale i neutralni a pozitivni, kdyz vezmu v uvahu, ze cesi si spise vzdy stezuji, tak usuzuji, ze canaba je velka firma, co ma i spoustu negativnich zkusenosti ale i spoustu pozitivnich, mate na to nekdo jiny nazor..?

Aleš k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Jsem rád, že jsem se rozhodl právě pro Canabu. Dodržení ceny bylo pro mě klíčové a jak bylo domluveno bylo i provedeno.

Pavel k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Vybrat nové bydlení nebylo nic jednoduchého, dal jsem si limit do kterého se chci vejít a hledal jsem firmu, která by byla ideální. Našel jsem jich celkem dost, ale pro Canabu jsem se rozhodl až po návštěvě jejich vzorových domů. Udělalo hodně, že jsem se barákem mohl projít a vidět ho naživo a ne jen na 3Dplánu.

Tonda k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Firma s mnohaletými zkušenostmi, která u mě vzbudila důvěru svěřit jim nemálo peněz na stavbu mého domu, práci odvedli dobrou a za sebe můžu doporučit.

Radek k Canaba domy recenze a zkušenosti 2024

Na dům od Canaby jsem si bral hypotéku a jsem rád, že jsem tak udělal ještě před změnami co teď na hypotečním trhu jsou, už bych si nebyl tak jistý, že bych ji dostal. Dům byl postavený docela rychle a manželka je nadšená z nové prostorné kuchyně a mě se líbí podlahové topení, to si tedy hooodně užívám.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen