Vexta Domy a.s. zkušenosti a recenze 2023Vexta Domy a.s. je zavedená česká firma, jenž staví již od roku 1992. Její dceřiná část Vexta Domy se zabývá dřevostavbami a dodává domy na klíč ze své výrobní haly u Olomouce. Za dobu své existence firma postavila okolo 200 dřevostaveb na klíč. Vexta Domy je současně členem Asociace dodavatelů montovaných domů.

Dům na klíč Vexta 149 Trend
Dům na klíč Vexta 149 Trend

Vexta je velká a zkušená firma, u které nehrozí úpadek či neochota řešit problémy, které nutně vzniknou na každé stavbě. Díky tomu jsou zkušenosti zákazníků s Vextou v drtivé většině kladné. Většinou si lidé najímají externí dozor na stavbu. Průběh stavby totiž může být pro laika i celkem stresující proces a mnohému neporozumí.


Stop TIP: Před výběrem stavební společnosti si zajistěte financování. Víte, že budete potřebovat hypotéku? Pomůžeme Vám ušetřit.


Vexta má dobře zvládnutý marketing a poutavé vzorové domy, které si můžete prohlédnout v Šestajovicích. Cena montovaných domů na klíč od Vexty je nižší, než konkurence (Atrium či RDR), avšak firma nabízí objektivně slabší základní standard, a tak se může cena při některých vylepšeních vyšplhat nahoru.Výhody Nevýhody
Velká firma s historií horší standart v základu
Velmi dobré designy typových domů nemožnost úpravy typových projektů kromě zrcadlového otočení
Kvalitní provedení občasné zpoždění zahájení stavby
Korektní přístup dražší nadstandart
Možnost úpravy smlouvy občasné zpoždění zahájení stavby
Nízká cena za standard


Zákaznící, kteří s Vextou dům na klíč stavěli, většinou doporučují se nespoléhat na standardní nabídku a připlatit si za některé nadstandardy. Především se jedná o sanitu, okna trojskla na místo dvojskel, střešní okna také trojskla či světlíky, podlahové vytápění, lepší zateplení než 10cm polystyren ve standardní nabídce, zvýšení stěny v 1NP, lepší interiérové dveře a přípravu na pergolu. Obecně se dá shodnout na tom, že se doporučuje lepší zateplení domu než to, co je ve standardní nabídce. Vždy si však propočítejte návratnost investice.


Stop Tip: Najměte si na výstavbu externí stavební dozor, který dohlédne na hladký průběh stavby. Této investice nebudete litovat a mnohonásobně se Vám vrátí.Stop TIP: Udělejte si geologický průzkum před podepsáním smlouvy se stavební firmou. Vexta sice nabízí nalezení pozemku, avšak vylití základové desky se může u nepříznivého terénu prodražit.


Oblíbené domy:

1. Vexta 149 Trend
2. Vexta B92
3. Vexta 104 Trend
4. Vexta B75
5. Vexta B113
6. Vexta 130
7. Vexta 116

Recenze na Vexta Domy jsou převážně kladné, avšak zákazníci při předání stavby občas řeší vodorovnost podlah, pokládku dlaždic, správné vsazení oken či rovnost stěn. Veskrze běžné neduhy u všech staveb.

Firma má zastoupení v obcích:
- Štěpánov
- Liberec
- Prostějov
- Zlín

Máte-li vlastní zkušenosti se stavbou, budeme rádi, když se podělíte v diskuzi dole. Sháníte-li levný hypoteční úvěr, můžeme Vám pomoci, když vyplníte formulář nahoře.


Diskuze a zkušenosti
Silvie k Vexta Domy zkušenosti a recenze 2023

Nemám zkušenost, ale zajímala by mě, jestli něko zkušenost má. Napište sem prosím

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen