Hypotéka na nebytový prostorHypotéka na nebytový prostor

Čtyři možnosti, jak hypotéku na nebytový prostor řešit

1) Klasická hypotéka
2) Podnikatelský úvěr
3) Americká hypotéka
4) Nebankovní hypotéka (nedoporučujeme)

≫ Zde naleznete rozdíly mezi bankami, co poskytují hypotéku na nebytový prostor

≫ Zde seznam hypotečních produktů

Co je nebytový prostor

Je to místnost nebo více místností, které jsou na katastru vedeny jako prostory k jiným účelům než k bydlení. Např. kancelář.

Detailně o této hypotéce

Hypotéka na nebytový prostor je požadavek klientů, který v poslední době nabírá na popularitě. Sháníte-li hypotéku na nebytový prostor, v podstatě máte na výběr ze čtyř možností.Hypotéka na nebytový prostor není žádný produkt ani pojem jako spíše označení hypotéky, kterou klient využije na finanční zajištění nebytového prostoru, tedy např. garáže, kanceláře, půdy apod. Požadavky klienta můžeme uspokojit jedním z následujících typů hypoték:

1) Klasická hypotéka

Ideální cestou, jak financovat nebytový prostor, je klasická hypotéka, která má nejnižší úrokové sazby a je vůbec pro klienta nejpohodlnější. Jde však použít jenom a pouze v případě, že klient ji čerpá na nebytový prostor, který plánuje převést na prostor bytový.

Typickým příkladem je, když klient zakoupí suterén, kočárkárnu či půdu a objekt přestaví z nebytového na bytový prostor - kancelář, penzion, restaurace. Na takové financování je možné použít běžnou hypotéku. Banky dokonce nabízejí až 20% tzv. neúčelové části, kterou může klient použít na vybavení bytu (kuchyňskou linku apod.). Vždy však musí být bance nabídnuta dostatečná zástava.

Banky si často dávají podmínku, že posledních 5% hypotéky vyplatí až, když je stavba zkolaudovaná. Takovou hypotéku je možné použít i na více bytů najednou. Klient se však musí zaručit, že v těchto bytech bude bydlet, on a jeho rodina.

2) Podnikatelský úvěr

Do této možnost spadá většina klientů. Chtějí si vzít hypotéku na nebytový prostor, například kancelář, kterou následně chtějí pronajímat a žádají o hypotéku, kterou budou platit z výdělků z pronájmu. Lidé takto často financují i nákup penzionů či restaurací. Je však nutné mít na paměti, že banka půjčuje pouze lidem, kteří mají nějaký obrat. Pokud je tedy cashflow a zkušenosti klienta slabé, tak většinou banky ochotné nejsou.

3) Americká hypotéka

Americká hypotéka nesleduje účel financování a můžete s ní tak financovat v podstatě cokoliv. Jedinou podmínkou je, že je zastavena nemovitost, která není pouze komerčním objektem. V objektu by měly převažovat bytové prostory a v takovém případě je zástava možná. Typickým příkladem je například polyfunkční dům s byty nahoře a prodejnou dole. Americké hypotéky mají obvyklý roční úrokovou sazbu okolo 5%.

4) Nebankovní hypotéka

V případě, že klient nepochodí u žádné z možností 1) – 3), nabízí se poslední možnost a tedy financování pomocí nebankovního sektoru. Nejvhodnější jsou kampeličky a družstva, která půjčují obvykle v hladině okolo úroků p.a. 10%, avšak většinou jsou velmi benevolentní a nezajímá je účel. Klient tak může financovat svůj vysněný penzion, restauraci nebo třeba kadeřnictví. Máte-li zájem o tuto hypotéku, jděte do naší online poradny a vyplňte zde Váš kontakt.

Hypotéka na nebytový prostor nemusí být nic složitého, pouze je potřeba se svěřit profesionálnímu hypotečnímu specialistovi. Chcete-li se dozvědět více o našich službách a získat nejvýhodnější hypotéku na nebytový prostor, prohlédněte si naše reference a vyplňte formulář nahoře.

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2023


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen