Hypotéka bez doložení příjmů 2024Hypotéka bez doložení příjmů

Od schválení nového zákona o spotřebitelských úvěrech se pro banky stalo nemožné poskytovat tzv. hypotéku bez doložení příjmů. Už dříve byl tento typ úvěru pro klienty spíše nevýhodný, ale nyní je nemožné jej získat. Banky jsou povinny si každého klienta důkladně prověřit a pokud to neudělají a ten pak nebude schopný splácet úvěr, tak jsou zavázány vrátit veškeré poplatky a úroky za hypotéku.

Existuje však řešení. Pro více informací vyplňte formulář nahoře a my se ozveme.Hypotéku bez příjmů dříve nabízely tyto banky:Hypoteční banka Komerční banka Raiffeisenbank Wüstenrot mBank ČSOB Poštovní spořitelnaCo je hypotéka bez příjmů

Hypotéku bez doložení příjmů je v roce 2024 již nemožné získat. Jak už sám název „bez doložení“ příjmů” na první pohled napovídá, jedná se o hypotéku, kdy jste bance nemuseli dokládat příjem. Realita byla však často jiná. Bance vždy svůj příjem prokazovat musíte. Jak to tedy doopravdy bylo?

Tento typ hypotéky doslova neznamenal, že svůj příjem nedokládáte, banka byla pouze benevolentnější v tom, co za příjem považovala. Hypotéka bez doložení příjmů byla vhodná především pro podnikatele, kteří měli papírově nižší příjem. Banka do takovéto hypotéky následně započítávala veškerý příjem klienta na běžném účtu. Banka jej brala jako čistý příjem.

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2024


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »


Specifika hypotéky bez příjmů

Hypotéka bez dokládání příjmů měla však specifika – protože byla pro banku rizikovější, byla méně výhodná. Obvykle banky, které nabízely hypotéky bez doložení příjmu poskytovaly maximálně 50% LTV. Zároveň úrokové sazby byly podstatně vyšší. Pohybovaly se okolo 5 % - 6%.

Hypotéka bez příjmu u bank, které ji dříve nabízely

Pozor: Banky jsou ze zákona povinny prověřovat příjmy každého klienta, proto již hypotéku bez doložení příjmů nenabízejí.

ČSOB – od 200 000 Kč do 5 000 000 Kča výše na dobu od 5 do 40 let, byla vhodná na koupi nemovitosti do osobního i družstevního vlastnictví (i spoluvlastnického podílu), výstavbu nemovitosti, rekonstrukci, modernizace a opravy nemovitosti, refinancování dříve poskytnutých úvěrů na bydlení či kombinaci výše uvedených účelů, včetně vypořádání majetkových poměrů

Hypoteční banka – na byt, dům, stavbu, pozemek, refinancování. 200 000 Kč – 5 000 000 Kč, jištění alespoň 1 000 000 Kč.

Equi – na 5 až 20 let, do 50% hodnoty zastavené nemovitosti

mBank – nabízela bezkonkurenční úrokovou sazbu 3,14%*, avšak později mBank přestala hypotéku bez doložení příjmů stíhat

Wustenrot – 300 000 Kč až 3 000 000 Kč, 50% LTV, 5 – 20 let

Nevýhody hypotéky bez prokazování příjmů

Tento produkt měl však jisté nevýhody. Úrokové sazby hypotéky bez doložení příjmů byly podstatně vyšší a banky nabízely LTV u hypotéky maximálně do 85 %. Úrokové sazby této hypotéky byly z pravidla vyšší, než u běžné hypotéky.

Hypotéku bez doložení příjmů již nenabízíme, ale pomůžeme vám s úvěry u dalších bankovních domů vždy co možná nejlevněji. Za tím si stojíme. Chcete-li se zapojit do naší diskuze, vložte Vaše zkušenosti (dole).

Hypotéka bez doložení příjmů Karlovy Vary

Z naší zkušenosti byl tento typ hypotéky oblíbený v místech, kde je větší zahraniční komunita, která podniká. Takovýmto místem jsou například Karlovy Vary. Pokud žijete v tomto městě, rádi pomůžeme Vaší situaci. Stačí vyplnit formulář nahoře a vložit Vaše správné PSČ.

* - nabídka v roce 2024.


Diskuze a zkušenosti
Jirka k Hypotéka bez doložení příjmů 2024

Tuhle hypotéku si raději neberte. Mnohem lepší je příjmy jakkoliv bance doložit, procenta jsou pak mnohem lepší. Doporučuji Českou spořitelnu.

Halina k Hypotéka bez doložení příjmů 2024

V české spořce tím idiotům nestačí doložit přijmy,i když mám vysoké 24700 / měsičně. Tam brzo si zrušim běžný účet ,buřinku,i důchodové připojištění.

Halina k Hypotéka bez doložení příjmů 2024

Českou spořitelnu nedoporučují

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen