Hypotéka a stavba svépomocíMohu si dům stavět svépomocí? Hypotéka na stavbu svépomocí je naprosto běžná služba, kterou banky bez problému nabízejí. Hypoteční úvěr se nijak neliší od běžné hypotéky. Rozdíl je pouze v tom, že peníze jsou uvolňovány postupně.

Stavění svépomocí se stalo v posledních letech velmi oblíbené. Lidé si zakoupí pozemek, opatří si stavební povolení a začnou stavět. Jak stavět svépomocí je kapitola sama o sobě a jedná se o velmi složitou proceduru, kterou bychom doporučili pouze zručným lidem s velkou trpělivostí. Více o stavbě svépomocí si můžete zjistit např. na stavbadomusvepomoci.cz.


Stop TIP: Před nákupem pozemku pro stavbu si vždy zjistěte, jestli se nenachází v oblasti s možností záplav pomocí povodňových map.


Jak to vypadá v praxi

Hypotéka na stavbu svépomocí probíhá tak, že Vám banka proplácí faktury za provedené práce a nakoupený materiál ovšem vždy do takové výše, aby celkové prostavěné materiály nepřesáhly aktuální obvyklou cenu rozestavěné nemovitosti. Banka faktury zároveň proplácí zpětně, takže je dobré mít vlastní úspory na cashflow.

Pokud se chcete vyhnout neustále kontroly od banky, můžete využít předhypoteční úvěr bez ohledu na aktuální proinvestované peníze. Jeho úroková sazba bývá však podstatně vyšší. Většina bank si zároveň klade podmínku, že nemovitost musí být dostavěna nejpozději do 2 let od podpisu hypoteční smlouvy.

Více informací a odbornou péči nabízíme svým zákazníkům po vyplnění formuláře nahoře. Vyplnění Vás k ničemu nezavazuje a náš profesionální hypoteční specialista Vám jako bonus zdarma srovná nabídky velkých českých bank.

« Jít na Online poradnu


Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

captcha

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • Unicredit Bank
  • Sberbank
  • Komerční banka
  • Wüstenrot hypoteční banka
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen

Více o hypotékách naleznete v unikátní knize:


- Informace, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, vhodná pro poradce i klienty

- Financování 85-0-15 pro získání 100% hypotéky a mnoho dalšího

» Více informací o knize