Hypotéka pro podnikatele 2024 srovnáníHypotéka pro podnikatele

U podnikatelů často platí to, že vykazují nízké příjmy, i když ve skutečnosti jsou velmi solventní. Banky to vědí. Pokud si vyplácíte ze své firmy malý měsíční zisk, abyste platili nízké sociální a zdravotní pojištění, a nebo jste OSVČ (živnostník) s nízkými zisky, tak pro žádost o podnikatelskou hypotéku musíte provést jednu ze tří možností.Řešení hypotéky pro podnikatele:

1) Hypotéka bez dokládání příjmu – banka chce pouze vaše potvrzení, že máte dostatek příjmů (úrokové sazby jsou bohužel vyšší (o asi 2%) a LTV nižší (cca 60%). Banka si vaši situaci zjistí sama.

2) Obratová hypotéka - pokud máte vysoký obrat na účtu, tak je pro vás řešení hypotéka z obratu, která uznává cca 15% z obratu jako Váš zisk

3) Běžná hypotéka (DOPORUČUJEME) - již dopředu naplánujte, aby daňové přiznání za předešlý rok vycházelo „dobře“ a vy tak dosáhli na běžnou hypotéku. Banky zajímají vaše výdělky za poslední 1 nebo 2 roky, takže pokud si myslíte, že budete hypotéku potřebovat, tak tomu daňové přiznání přizpůsobte již nyní a snižte své náklady. Díky vyšším ziskům budete muset odvést vyšší daně i sociální a zdravotní pojištění, avšak dosáhnete tak na nejlevnější možnou variantu — běžnou hypotéku.


Bankovní produkty

>> Úrokové sazby běžných hypotékCo bude banka vyžadovat (jednotlivé případy):

Jsem sám sobě zaměstnancem:
Jste-li zaměstnancem ve své vlastní firmě, tak bude banka chtít potvrzení příjmů a minimálně 6 výpisů z běžného účtu. Podnikatelská hypotéka je v takovém případě stejná jako běžná hypotéka. S tím počítejte již dopředu viz. bod 3. Seznam bank a úrokových sazeb běžných hypoték naleznete zde.

Pravidelné odměny statutárům:
Vyplácíte-li se odměnami, tak příjem musí být ideálně měsíční a pravidelný posílaný na Váš osobní bankovní účet a to minimálně rok zpět. Počítejte s tím dopředu a přizpůsobte tomu tak vyplácení odměn. Banky tento příjem řeší velmi individuálně.

Obratová hypotéka:
V případě bodu 2) banka bude chtít výkaz zisků a ztrát. Započte vám cca 15% z průměru za poslední 1 rok.

Obecně vzato je hypotéka pro podnikatele jednoduchá věc a klíčem je přizpůsobit daňové přiznání tak, aby vycházel co možná nejvyšší zisk. Na základě toho si může být banka jistá, že jste solventní a bonitní a může vám tak schválit hypotéku. Pokud jste zaměstnance ve svém s.r.o. tak si můžete vyplácet větší odměny a pokud jste OSVČ tak si zařiďte dopředu, aby vám daňové přiznání vycházelo s dostatečně vysokým ziskem. Budete sice muset zaplatit vyšší daně a odvody sociálním a zdravotním pojištění, ale zařídíte tak schválení běžné hypotéky s výhodnými úrokovými sazbami. Náklady a investice si po schválnení hypotéky můžete opět vrátit zpět do původního stavu.

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2024


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen