Jak najít reality - 10 nejlepších způsobůSháníte dům či byt a plánujete hypotéku řešit až budete mít vybranou nemovitost? Děláte chybu. Vždy nejdříve řešte peníze a následně hledejte nemovitost. Srovnání nejlevnějších hypoték v Česku vám poskytne náš hypoteční specialista po vyplnění tohoto formuláře.

Jaké cesty jsou nejlepší pro nalezení vaší vysněné nemovitosti?

1) Sreality.cz

Sreality
Screenshot stránky www.sreality.cz

Největší a nejznámější server patřící spol. Seznam.cz obsahuje největší databázi realit v Česku. Výhodou je, že si můžete domy, byty, garáže a pozemky seřazovat podle lokalit a různých kritérií.

2) Bezrealitky.cz

Bezrealitky
Screenshot stránky www.bezrealitky.cz

Tento server sdružuje všechny prodejce nemovitostí, kteří se chtějí vyhnout realitním kancelářím a jejich vysokým a často až nesmyslným 5% provizím. Nevýhodou je, že nabídka je značně omezená a proto se nabízí další možnosti, jako například...

3) Reality.iDnes.cz

Reality iDnes
Screenshot stránky reality.idnes.cz

Velmi slušná nabídka realit se nachází na tomto zpravodajském serveru. Naleznete zde jak nabídky realitek, tak developerů, ale i jednotlivých prodejců.

4) Bazos.cz

Reality Bazoš
Screenshot stránky reality.bazos.cz

Na tomto inzertním serveru se kromě všech možných výrobků a služeb dají najít i tisíce nabídek s inzeráty na nemovitosti. Co málokdo ví je to, že si zde můžete vystavit i inzerát s tím, že hledáte bydlení. Mně osobně se na poptávku po bydlení ozval pán s velmi dobrou nemovitostí. Vytvořte inzerát s přesným popisem toho, co hledáte a kolik za to nabízíte a připojte fotku interiéru Vašeho vysněného bytu.

5) Hyperinzerce.cz

Hyperinzerce.cz
Screenshot stránky nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz

Ještě více nabídek, než na Bazos.cz nabízí Hyperinzerce. Z přibližně 200.000 nabídek zde můžete najít i inzeráty s pronájmem bytů. Můžete se však zaměřit i na další inzertní servery: Annonce, České reality, atp. Inzertní servery jsou možná posledním místem, kde byste nemovitost hledali, přesto budete překvapeni velkou nabídkou.

TIP: Před nákupem se vždy informujte, jestli se nemovitost nenachází v záplavové oblasti pomocí povodňové mapy.

6) Byty.cz, Reality.cz a další

Sháníte-li byt, tak na byty.cz naleznete byty na prodej, pronájem, ale i výměnu. Server nakonec nabízí kromě bytů i domy. Stejně tak na serveru Reality.cz naleznete nabídky 1000 realitek. Realitních inzertních serverů je mnoho, ale těch opravdu velkých je jen pár. Můžete svůj seznam rozšířit, když do vyhledávače Google dáte hledat „reality“.

Pokud je ve Vašem hledáčku právě nějaký byt, rozhodně doporučujeme si přečíst i návod na to, jak vybrat byt na bydlení, ale i investici. Vždyť právě zhodnocení nemovitosti a možnost pronájmu je to, co z ní dělá velmi lákavé aktivum.

7) Weby realitek

Remax
Screenshot stránky remax-czech.cz

Náš seznam by nebyl kompletní, kdybychom nezmínili webové stránky realitních společností. Stejně jako ledovec, ze kterého je nad hladinou vidět, pouze 10%, tak i 90% všech realit se skrývá mimo inzertní servery typu Sreality.cz. Realitky mají mnoho nabídek pouze na svých stránkách. Vytvořte si seznam největších realitních firem v Česku například výběrem ze serveru Sreality a projděte si jejich nabídku na internetu. Jedná se o firmy RE/MAX, M&M, Gaute a mnoho dalších. Jejich weby potom procházejte.

8) Poptávka na reality

Kromě aktivního vyhledávání můžete své snažení okořenit i nabídkami realitek. Buďte trochu leniví a kontaktujte pár zavedených realitních společností s dobrými referencemi a nechte si na e-mail zasílat jejich nabídky. Vyhněte se však tomu, aby vám volali, jinak nebudete celý den mít nic jiného na práci, než zvedat telefon. Dopředu trvejte na posílání nabídek na e-mail nebo SMSkou.

9) Vyhněte se realitkám

Nechcete-li cenu nemovitosti zvyšovat o provizi pro realitní společnost, jenž si ukousne okolo 5% z ceny, můžete se s vlastníkem nemovitosti domluvit, že smlouvu mezi sebou sepíšete bez realitní společnosti. Tím ušetříte velké finance, ale musíte být opatrní. Neplaťte nic hotově na ruku, nechte si vypracovat smlouvu třetí osobou – právníkem a k němu i skládejte zálohu a platbu bankovním převodem. Takto můžete ušetřit až sto tisíce korun. Vypracovaná smlouva právníkem by měla stát okolo 5000 Kč a měla by být notářsky ověřená.

Velmi propracovaný článek o tom, jak najít byt vhodný k užívání či jako investici naleznete zde: Jak najít byt na investici i bydlení.

10) Použijte představivost

Především v době, kdy je dobrých realit na trhu nedostatek je hledání Vašeho vysněného bydlení či kvalitní nemovitosti na investici téměř nadlidský výkon. Proto se nebojte zapojit představivost při hledání. Uvidíte, že nemovitost nakonec získáte způsobem, se kterým jste nepočítali či cestou, která by Vás dříve nenapadla.

- ptejte se u známých, použijte sociální média. Facebook, Instagram, diskuzní portály typu eMimino.cz apod.
- zkuste obejít domy v preferované lokalitě a ptejte se lidí, jestli neví o někom, kdo nabízí nemovitost k prodeji nebo se tak chystá udělat
- odstraňte všechny předsudky. Ke štěstí může stačit i to, že nakonec zakoupíte něco, co byste před tím ani nezvažovali
- navažte dobré vztahy s realitními makléři, kteří Vám obchod zařídí ještě před tím, než jde nabídka na internet

Přeji vám při výběru nemovitosti hodně štěstí a pokud již teď víte, že budete na nemovitost potřebovat hypotéku, silně doporučuji hypotéku řešit před nákupem nemovitosti. Vyplňte tento formulář a získejte srovnání hypoték.

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2024


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »Diskuze a zkušenosti
Ivana k 9 cest jak najít reality

Perfektní návod na to, jak začít s hledáním realit. Nejdříve hypotéka a následně hledat. My jsme s manželem hledali na Sreality.cz a nakonec našli. Nyní bydlíme ve svém i když cesta k tomu nebyla lehká. Kdybychom věděli, jak zde píšete na stránkách, že máme nejdříve řešit hypotéku, předešli bychom mnoha problémům:)

Jirka k 9 cest jak najít reality

nejlepší je si hledat reality na inzertních servrech nebo v inzerci obecně nebo chodit po domech, protoze na sreality je to vzdy prebrany

Mira k 9 cest jak najít reality

K výpisu realitek bych rád přidal rozvíjející se realitní kancelář https://www.unicareal.cz/.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen