RD Rýmařov s.r.o. zkušenosti a recenze 2019Rodinné Domy Rýmařov jsou jednou z největších firem, ne-li největší, jež se zabývají prodejem skládaných dřevostaveb v Česku. Pokud jste se rozhodli pro dřevostavbu, tak musíte nabídku RD Rýmařov zvážit. Firma existuje již neuvěřitelných 50 let a za tu dobu získala mnoho zkušeností a vybudovala dechberoucí portfolio domů na klíč.

Dřevostavba Nova 101 od RD Rýmařov
Dřevostavba Nova 101 od RD Rýmařov

Nejoblíbenější domy na klíč od RD Rýmařov:

1. Nova 101
2. Kubiš
3. Largo 98
4. Nova 77
5. Nova 722
6. Solo 177
7. Largo 85

Pokud si vyberete bungalov RD Rýmařov, tak můžete počítat s použitím moderních technologií a rychlým zhotovením. Dům je, kromě základní desky, kterou si můžete postavit i pomocí jiné firmy či svépomocí, hotov nejpozději do 30 dnů od začátku stavby. Základní deska od RD Rýmařov je sice dražší, ale za to můžete mít klidnější spaní. Dělníci obvykle na základní desku položí již první dvě patra první den a zakryjí stavbu velkou plachtou, aby zdi nezmokly.


Stop Pozor: Dřevostavby RD Rýmařov nejsou nízkoenergetické, nýbrž pouze úsporné stavby. O problematice si nastudujte maximum a přihlédněte k vlastnostem dřevostaveb.


Doporučujeme se při výběru RD Rýmařova informovat o tom, který stavbyvedoucí Vám bude nabídnut a zjistit si na internetu, jaké s ním mají ostatní zákazníci zkušenosti. Reklamace u této firmy díky velkému objemu nebývají výjimkou a počítá se s nimi.

Na co si dát pozor při realizaci stavby a co zákazníci řeší:

- správné tmelení a broušení
- spárování obložek
- vlhkost v koupelně
- hlučnost podkroví
- tašky na střeše
- rovnost dlažby
- malba
- položení stěn ve správné toleranci
- rovnost podhledů
- správné fungování podlahového topení (vytopí celou místnost?)

Dřevostavba Nova 101 od RD Rýmařov
Továrna RD Rýmařov

Pokud chcete být obzvláště pedanští, můžete si najmout externí dozor stavby a po skončení provést kontrolu úniku tepla s termokamerou. Na stavbu doporučujeme docházet sami a vše kontrolovat čímž odhalíte spoustu prohřešků (ne vše) a ukážete, že Vám na kvalitě díla záleží. Nutností je, abyste trvali na zápisu všech změn do projektové dokumentace. Dále také prostudování reklamačního řádu a lhůt RD Rýmařov. Výhodné je řešit co nejvíce reklamací během stavby a v den předání, když je parta dělníků stále na místě a mohou to hned řešit.


Stop Tip: Nechte si trochu bílé barvy použité při stavbě, abyste pak měli správný odstín při menších opravách svépomocí. Není bílá jako bílá.


Výhody a nevýhody RD Rýmařov:Výhody Nevýhody
Stabilní firma Vyšší cena
Dlouholetá tradice Mnoho zakázek
Kvalitní materiály Nemožnost větších úprav projektu
Moderní technologie Absence betonu v podlaze v patře


Katalog, vzorové domy i ceník naleznete na stránce rdrymarov.cz. Novostavby od této firmy jsou výhradně dřevostavby na klíč postavené jako prefabrikáty v továrně. Na stavbě se pouze složí.

Prvním krokem před výběrem stavební firmy by mělo být zajištění kvalitního financování. Vyplňte formulář nahoře a my se Vám pokusíme zajistit absolutně nejnižší možnou úrokovou sazbu pro hypoteční úvěr a kvalitního poradce.

Jaké máte zkušenosti s RD Rýmařov s.r.o.? Napište nám prosím Vaši recenzi do diskuze dole.


Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize

Diskuze a zkušenosti
Lída k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2019

S HKH jsme stavěli a byli jsme na pár drobností spokojeni. Rozhodně doporučuji najmout dozor, který má hodně zkušeností s dřevostavbami a ten vám velmi pomůže při řešení reklamací - a že budou i u tak výborné firmy, jako je RDR. My jsme měli problémy s obklady a rovností stěn, ale vše bylo vyřešeno k naší maximální spokojenosti. RDR mohu doporučit všem, co nechtějí riskovat.

Jirina k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2019

Dum jsme zvladli prevzit, podepsat predavaci protokol a HNED po te se zacaly ukazovat SKRYTE chyby. Zkouseli jsme pustit vodu, netekla tepla a i po nahrati vody v bojleru. Jen co jsme pustili vodu zacala se podmacet podlaha pod sprchou, kde nebyl spravne instalovany odpad. Podlaha v koupelne se ale zacala podtapet i pod kachlikama v cele koupelne, protoze nebyly vysparovane kachliky pod sprchou, nasledne pak za par dnu se zacala z pod kachlikami ve sparech objevovat plisen. Nedodrzeni pouzivani penetrace a hydroizolace ve vlhkych mistnostech, koupelna, technicka mistnost s bojlerem, prackou, zachod, chodba, steny. Malby na stenach a kolem oken jsou velmi spatne, nepouziti penetrace pod malbami. RD Rymarov bojkotuje reklamace, odmita vzit odpovednost. Odmitani RD Rymarovem pracovat podle platnych norem a vyhlasek. Vedouci rekamacniho oddeleni RD Rymarov nam napsal v souvislosti s penetraci a hydroizolaci ve vlhkych prostorach: «Naše projekce ani konstrukce nenašla jedinou normu, kde by toto bylo jasně řečeno a předepsáno». Odkazujeme na vyhlasku o technickych pozadavcich na stavby 268/2009 Sb. V pracovnim deniku stoji, ze pracovali obkladaci koupelny, technicke mistnosti, zachodu, chodby a s polozeni laminatovych podlah v celem dome puhe tri dny. Prakticky se to neda zvladnout! Vsichni vime, jak dlouho trva zrani materialu jako penetrace, hydroizolace, polozeni vytapneni podlahy v koupelne, kachlikovani a sparovani. Penetrace hydroizolace nebyla pouzita vubec v nasem dome temito pracovniky. Toto zdaleka nejsou jedine chyby. Neprovedli pred predanim domu radnnou technickou kontrolu elektrickeho zarizeni, potom na opakovane urgovani nam zaslali kontrolu elektrickeho zarizeni nekoho jineho, nakonec se delala kontrola elektrickeho zarizeni az v lednu 2019, pul roku o predani domu. Spadl odvetravaci kominek na strese a odkazali nas na pojistovnu. Odmitani odpovedet a provest dalsi nahlasene opravy. Kachlikovani v koupelne na stenach je porad neopravene a je bez penetrace a hydroizolace a RD Rymarov odmita odpovedet na reklamaci. Taky technicka mistost byla jiz opravena ale spatne. RD Rymarov resi reklamace zakaznika ingnoraci. Odkazujeme taky na reklamacni rad a povinnost RD Rymarova ho plnit, jako i smlouvu o dilo. Nedodrzeni smlouvy o dilo v mnoha bodech. Na stavby domu posila RD Rymarov "kde koho". RD Rymarov nema vypracovane pracovni postupy, ktere by dodrzoval a neproskoluje nove pracovniky. My nemuzeme za to, ze tato firma nezvladla svoji praci a obtezuje nas uz od predani domu v kvetnu 2018. Chovani firmy inklusive obchodniho reditele firmy je neakceptovatelne a v rosporu se stavebnim zakonem.

Václav k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2019

Jiřino, měli jste stavební dozor?

Jirina k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2019

Ne, nemeli jsme stavebni dozor. Nestavili jsme dum svepomoci. RD Rymarovem mel byt dum dodan na klic inklusive vedouciho stavby. Casto se drzi plisen pod kachlikami v koupelnach, kde to zakaznik zjisti az je pozde. Tady je odpoved na to, proc jsou koupelny vlhke a casto plesnivi. Neplneni rozsahu dodavky RD Rymarovem. Odkazuji na rozsah dodavky 3.3.4. vypracovany RD Rymarovem s.r.o. 3.3.4. Opláštění v koupelnách Mokré oblasti v koupelnách (stěny za sprchou, vanou, umyvadlem, celá spodní řada s obkladačkami a celá plocha podlahy) a WC (celá plocha podlahy) jsou opatřené impregnací a hydroizolačním nátěrem, rohové spoje jsou navíc opatřeny těsnící páskou. Zadne s techto praci nebyly dodany. Odkazujime stavbni dennik «Montazni denik» Montazni denik potvrzuje skutecnost o provadenich pracech RD Rymarovem v nasem dome. Prace v mistnostech kopupelna, WC, chodba, technicka mistnost, podlahy v kuchyni, obyvaku, chodbe a dvou loznicich trvaly pouhe tri dny. K-Keramika Brno provadela tyto prace od 22.05.2018 do 24.05.2018, tedy pouhe tri dny. Technicke popisy od firmy Fermacell, dodavatele sadrovlaknitych desek fermacell: Provadeni penetrace podle firmy Fermacel musi vyschnout zpravidla 24 hodin a az pote lze provadet obklad. U ploch v primem kontatu s vodou, napr. sprchove kouty a vany je nutno pouzit tekute hydoizolacni sterky nebo jine lepene tesnici systemy. Pro lepeni by se mely pouzit lepici malty na obklady s nizkym obsahem vody napr. flexibilni lepidlo femacell. Lepidlo na obklady musi nejdrive zaschnout a az nasledne se provedou spary (Obvykla doba schnuti je 48 hodin). Dale pak podsyp na nami objednanou podlahovou vpust Powerpanel TE ma schnout 24 hodin. Powerpanel TE byl samozrejme spatne nainstalovany a podle informaci od firmy Fermacell neni v poradku do dnes. Odkazujeme taky na vyhlasku 268/2009 Sb, nutnost podlahove vpusti ve vhlkych prostorach inklusive penetrace a hydroizolace, jako je i technicka mistnost. Toto neni naprojektovano RD Rymarovem. Prace, ktere mely byt provadene a odkazuje na ne rozsah dodavek od RD Rymarov NEBYLY PROVADENE. Podle rozsahu dodavky RD Rymarovem mely byt v mokre oblasti koupelny a WC provedeny prace jako penetrace a hydroizolace. V pracovnim deniku RD Rymarova se NEUVADI, ze by prace jako penetrace a hydroizolace byly provedeny v nasem dome. Vsechny prace provadene v nasem dome RD Rymarovem og jejich subdovatelem K-Keramikou Brno jsou spatne provedene, nebo neprovedene vubec.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

captcha

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • Unicredit Bank
  • Sberbank
  • Komerční banka
  • Wüstenrot hypoteční banka
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen

Více o hypotékách naleznete v unikátní knize:


- Informace, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, vhodná pro poradce i klienty

- Financování 85-0-15 pro získání 100% hypotéky a mnoho dalšího

» Více informací o knize