RD Rýmařov s.r.o. zkušenosti a recenze 2024Rodinné Domy Rýmařov jsou největší firmou, jež se zabývá prodejem skládaných dřevostaveb v Česku. Pokud jste se rozhodli pro dřevostavbu, tak musíte nabídku RD Rýmařov zvážit. Firma existuje již přes 50 let a za tu dobu získala mnoho zkušeností a vybudovala dechberoucí portfolio domů na klíč — přes 26.000 staveb.

Dřevostavba Nova 101 od RD Rýmařov
Dřevostavba Nova 101 od RD Rýmařov

Nejoblíbenější domy na klíč od RD Rýmařov:

1. Nova 101
2. Kubiš
3. Largo 98
4. Nova 77
5. Nova 722
6. Solo 177
7. Largo 85


Stop TIP: Před výběrem stavební společnosti si nejdříve zajistěte financování. Budete potřebovat hypotéku? Můžeme Vám pomoci ušetřit.


Pokud si vyberete bungalov RD Rýmařov, tak můžete počítat s použitím moderních technologií a rychlým zhotovením. Dům je, kromě základní desky, kterou si můžete postavit i pomocí jiné firmy či svépomocí, hotov nejpozději do 30 dnů od začátku stavby. Základní deska od RD Rýmařov je sice dražší, ale za to můžete mít klidnější spaní. Dělníci obvykle na základní desku položí již první dvě patra první den a zakryjí stavbu velkou plachtou, aby zdi nezmokly.


Stop Pozor: Dřevostavby RD Rýmařov nejsou nízkoenergetické, nýbrž pouze úsporné stavby. O problematice si nastudujte maximum a přihlédněte k vlastnostem dřevostaveb.


Doporučujeme se při výběru RD Rýmařova informovat o tom, který stavbyvedoucí Vám bude nabídnut a zjistit si na internetu, jaké s ním mají ostatní zákazníci zkušenosti. Reklamace u této firmy díky velkému objemu nebývají výjimkou a počítá se s nimi.

Na co si dát pozor při realizaci stavby a co zákazníci řeší:

- správné tmelení a broušení
- spárování obložek
- vlhkost v koupelně
- hlučnost podkroví
- tašky na střeše
- rovnost dlažby
- malba
- položení stěn ve správné toleranci
- rovnost podhledů
- správné fungování podlahového topení (vytopí celou místnost?)

Dřevostavba Nova 101 od RD Rýmařov
Továrna RD Rýmařov

Pokud chcete být obzvláště pedanští, můžete si najmout externí dozor stavby a po skončení provést kontrolu úniku tepla s termokamerou. Na stavbu doporučujeme docházet sami a vše kontrolovat čímž odhalíte spoustu prohřešků (ne vše) a ukážete, že Vám na kvalitě díla záleží. Nutností je, abyste trvali na zápisu všech změn do projektové dokumentace. Dále také prostudování reklamačního řádu a lhůt RD Rýmařov. Výhodné je řešit co nejvíce reklamací během stavby a v den předání, když je parta dělníků stále na místě a mohou to hned řešit.


Stop Tip: Nechte si trochu bílé barvy použité při stavbě, abyste pak měli správný odstín při menších opravách svépomocí. Není bílá jako bílá.


Výhody a nevýhody RD Rýmařov:Výhody Nevýhody
Stabilní firma Vyšší cena
Dlouholetá tradice Mnoho zakázek
Kvalitní materiály Nemožnost větších úprav projektu
Moderní technologie Absence betonu v podlaze v patře
Největší stavitel dřevostaveb v ČR Může být slyšet dupání z horního patra
Velká rychlost a efektivita výstavby


Katalog, vzorové domy i ceník naleznete na stránce rdrymarov.cz. Novostavby od této firmy jsou výhradně dřevostavby na klíč postavené jako prefabrikáty v továrně. Na stavbě se pouze složí.

Prvním krokem před výběrem stavební firmy by mělo být zajištění kvalitního financování. Vyplňte formulář nahoře a my se Vám pokusíme zajistit absolutně nejnižší možnou úrokovou sazbu pro hypoteční úvěr a kvalitního poradce.

Jaké máte zkušenosti s RD Rýmařov s.r.o.? Napište nám prosím Vaši recenzi do diskuze dole.


Diskuze a zkušenosti
Lída k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

S HKH jsme stavěli a byli jsme na pár drobností spokojeni. Rozhodně doporučuji najmout dozor, který má hodně zkušeností s dřevostavbami a ten vám velmi pomůže při řešení reklamací - a že budou i u tak výborné firmy, jako je RDR. My jsme měli problémy s obklady a rovností stěn, ale vše bylo vyřešeno k naší maximální spokojenosti. RDR mohu doporučit všem, co nechtějí riskovat.

Jirina k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Dum jsme zvladli prevzit, podepsat predavaci protokol a HNED po te se zacaly ukazovat SKRYTE chyby. Zkouseli jsme pustit vodu, netekla tepla a i po nahrati vody v bojleru. Jen co jsme pustili vodu zacala se podmacet podlaha pod sprchou, kde nebyl spravne instalovany odpad. Podlaha v koupelne se ale zacala podtapet i pod kachlikama v cele koupelne, protoze nebyly vysparovane kachliky pod sprchou, nasledne pak za par dnu se zacala z pod kachlikami ve sparech objevovat plisen. Nedodrzeni pouzivani penetrace a hydroizolace ve vlhkych mistnostech, koupelna, technicka mistnost s bojlerem, prackou, zachod, chodba, steny. Malby na stenach a kolem oken jsou velmi spatne, nepouziti penetrace pod malbami. RD Rymarov bojkotuje reklamace, odmita vzit odpovednost. Odmitani RD Rymarovem pracovat podle platnych norem a vyhlasek. Vedouci rekamacniho oddeleni RD Rymarov nam napsal v souvislosti s penetraci a hydroizolaci ve vlhkych prostorach: «Naše projekce ani konstrukce nenašla jedinou normu, kde by toto bylo jasně řečeno a předepsáno». Odkazujeme na vyhlasku o technickych pozadavcich na stavby 268/2009 Sb. V pracovnim deniku stoji, ze pracovali obkladaci koupelny, technicke mistnosti, zachodu, chodby a s polozeni laminatovych podlah v celem dome puhe tri dny. Prakticky se to neda zvladnout! Vsichni vime, jak dlouho trva zrani materialu jako penetrace, hydroizolace, polozeni vytapneni podlahy v koupelne, kachlikovani a sparovani. Penetrace hydroizolace nebyla pouzita vubec v nasem dome temito pracovniky. Toto zdaleka nejsou jedine chyby. Neprovedli pred predanim domu radnnou technickou kontrolu elektrickeho zarizeni, potom na opakovane urgovani nam zaslali kontrolu elektrickeho zarizeni nekoho jineho, nakonec se delala kontrola elektrickeho zarizeni az v lednu 2019, pul roku o predani domu. Spadl odvetravaci kominek na strese a odkazali nas na pojistovnu. Odmitani odpovedet a provest dalsi nahlasene opravy. Kachlikovani v koupelne na stenach je porad neopravene a je bez penetrace a hydroizolace a RD Rymarov odmita odpovedet na reklamaci. Taky technicka mistost byla jiz opravena ale spatne. RD Rymarov resi reklamace zakaznika ingnoraci. Odkazujeme taky na reklamacni rad a povinnost RD Rymarova ho plnit, jako i smlouvu o dilo. Nedodrzeni smlouvy o dilo v mnoha bodech. Na stavby domu posila RD Rymarov "kde koho". RD Rymarov nema vypracovane pracovni postupy, ktere by dodrzoval a neproskoluje nove pracovniky. My nemuzeme za to, ze tato firma nezvladla svoji praci a obtezuje nas uz od predani domu v kvetnu 2018. Chovani firmy inklusive obchodniho reditele firmy je neakceptovatelne a v rosporu se stavebnim zakonem.

Václav k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Jiřino, měli jste stavební dozor?

Jirina k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Ne, nemeli jsme stavebni dozor. Nestavili jsme dum svepomoci. RD Rymarovem mel byt dum dodan na klic inklusive vedouciho stavby. Casto se drzi plisen pod kachlikami v koupelnach, kde to zakaznik zjisti az je pozde. Tady je odpoved na to, proc jsou koupelny vlhke a casto plesnivi. Neplneni rozsahu dodavky RD Rymarovem. Odkazuji na rozsah dodavky 3.3.4. vypracovany RD Rymarovem s.r.o. 3.3.4. Opláštění v koupelnách Mokré oblasti v koupelnách (stěny za sprchou, vanou, umyvadlem, celá spodní řada s obkladačkami a celá plocha podlahy) a WC (celá plocha podlahy) jsou opatřené impregnací a hydroizolačním nátěrem, rohové spoje jsou navíc opatřeny těsnící páskou. Zadne s techto praci nebyly dodany. Odkazujime stavbni dennik «Montazni denik» Montazni denik potvrzuje skutecnost o provadenich pracech RD Rymarovem v nasem dome. Prace v mistnostech kopupelna, WC, chodba, technicka mistnost, podlahy v kuchyni, obyvaku, chodbe a dvou loznicich trvaly pouhe tri dny. K-Keramika Brno provadela tyto prace od 22.05.2018 do 24.05.2018, tedy pouhe tri dny. Technicke popisy od firmy Fermacell, dodavatele sadrovlaknitych desek fermacell: Provadeni penetrace podle firmy Fermacel musi vyschnout zpravidla 24 hodin a az pote lze provadet obklad. U ploch v primem kontatu s vodou, napr. sprchove kouty a vany je nutno pouzit tekute hydoizolacni sterky nebo jine lepene tesnici systemy. Pro lepeni by se mely pouzit lepici malty na obklady s nizkym obsahem vody napr. flexibilni lepidlo femacell. Lepidlo na obklady musi nejdrive zaschnout a az nasledne se provedou spary (Obvykla doba schnuti je 48 hodin). Dale pak podsyp na nami objednanou podlahovou vpust Powerpanel TE ma schnout 24 hodin. Powerpanel TE byl samozrejme spatne nainstalovany a podle informaci od firmy Fermacell neni v poradku do dnes. Odkazujeme taky na vyhlasku 268/2009 Sb, nutnost podlahove vpusti ve vhlkych prostorach inklusive penetrace a hydroizolace, jako je i technicka mistnost. Toto neni naprojektovano RD Rymarovem. Prace, ktere mely byt provadene a odkazuje na ne rozsah dodavek od RD Rymarov NEBYLY PROVADENE. Podle rozsahu dodavky RD Rymarovem mely byt v mokre oblasti koupelny a WC provedeny prace jako penetrace a hydroizolace. V pracovnim deniku RD Rymarova se NEUVADI, ze by prace jako penetrace a hydroizolace byly provedeny v nasem dome. Vsechny prace provadene v nasem dome RD Rymarovem og jejich subdovatelem K-Keramikou Brno jsou spatne provedene, nebo neprovedene vubec.

Michal k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Jsme majiteli domu Kubis 74 v Kounicích, z jehož výstavby natočil video (ke stažení na YouTube) Pavel Šimek, který nám prováděl stavební dozor. Z videa by se mohlo zdát, že jsme velmi spokojení s domem od RD Rýmařov. Bohužel opak je pravdou. Ihned po nastěhování jsme zjistili, že se při větrném počasí nedá kvůli hluku ze střechy 1.NP obývat, natož tam spát. Externí pracovník RDR provedl mnoho úprav a hluk z 60 % odstranil. Střecha však stále vydává kovový zvuk, při kterém se při větru moc dobře nevyspíme. RDR poté předělal držáky okapů a přidělal hromosvod ke komínu. Nikdy si nedali tu práci, aby sem při větrném počasí přijeli a hledali příčinu na místě vždy se vše řešilo na dálku z Rýmařova. Poté co jsme hluk celkem po šesté reklamovali, byla reklamace zamítnuta s následujícím odůvodněním: „Na základě provedených zásahů na hluk z nadstřešní části domu a na základě dobrozdání pracovníků, že se jedná o hluk přiměřený, a ve větrném počasí vždy bude něco slyšet, Vám reklamaci zamítáme jako neoprávněnou. Odůvodnění : Byly provedeny všechny možné úpravy a vždy došlo, k ať již menšímu či většímu snížení hluku. Každá střecha vydává zvuk při větrném počasí, a každý dům je jinak zasazený do krajiny s různými větrnostními poměry. Neznáme normu, která by určovala hladinu zvuku, který má být maximálně z nadstřešní části domu slyšet, při jednotlivých druzích počasí. V případě, že najdete firmu, která Vám udělá znalecký posudek s konečným výsledkem, že jsme pochybili a že je hluk vlivem našeho provedení nad přípustnou normu (?) , pak oprava a náklady na znalecký posudek půjdou zas naší firmou. „ Nevím, jak zjistili, že se jedná o hluk přiměřený, když tu nikdy žádný pracovník nebyl, aby si hluk poslechnul, případně provedl měření. Také nevím, kteří pracovníci vydali ono dobrozdání, když jediný kdo zde byl na střeše, je externí pracovník RDR a ten mi potvrdil, že nic podobného neřekl. Musím bohužel konstatovat, že už bych s RD Rýmařov podruhé nestavil! Co se týče obchodního střediska v Praze a firmy RD Mont, která dům stavěla, nemám nejmenších výhrad. S centrálou v Rýmařově už je to ale jinak. Neustálé oddalování výstavby, uvádění špatných cen při konečné specifikaci, navýšení ceny po podpisu SOD, o řešení reklamací asi není třeba mluvit. V současnosti by nás tento dům stál 4,1 mil. a čekali bychom na něj přes dva roky. Je tedy na zváženou, jestli je to dobrá investice? Nám nezbývá nic jiného, než si zajistit opravu střechy svépomocí a poté se soudit s RD Rýmařov.

Jan k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Vážení, jako technolog provozu, s dlouholetou praxí si dovolím vznést k Vám uvedeným problémům se stavbou domů spol. RD Rýmařov popis příčin které za to mohou. 1) Na začátku je potřeba si říct, že jdomy podobné nabídce RD Rýmařov, že jde o alternativu, která není typickou dřevostavbou (jako jsou např. srubové domy...), ale že jde o alternativu jak mít dům v levnější a rychlejší variantě než jsou srubové nebo zděné domy. Tak je to podobně v USA, kde tyto domy stojí cca 1/2 ceny domů zděných. U nás si myslím že to tak neni. Protože jsou hodně předražené oproti zděným a srubovým domům. 2) ač stavba domu z prezentace realizační firmy RD Rýmařov vypadá velice jednoduše, tak opak je pravdou. Vysvětlím PROČ. Stavbu netvoří jen dřevo (jak k tomuto pohledu laicky vybízí název dřevostavba), ale i spousta dalších materiálů. Jako např. prvky vyrobené z dřevitých hmot (dřevotříska, OSB deska...), sádrokarton, tmely, stěrky kovové prvky, keramika, beton.... Každá zde použitá hmota má jiné fyzikální a chemické vlastnosti (roztažnost, reakce vlivem teploty, vlhkosti...). A to všechno jednoduše řečeno tvoří řetězec, který je tak silný, jak je silný nejslabší "článek". A o tom to pak je při těch reklamacích, že tý slabé "články" se projeví. V USA by taková to firma s takovýmto přístupem k realizaci domů nepřežila, tam by přisoudila jak se říká "i kalhoty". To všechno o čem píši ukáže čas, A jak praví jedna moudrost- Práce kvapná, málo platná. A to platí po a platit bude, ať se přečou buchty, nebo se staví stavba. akéhokoliv díla

Tato položka k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Bohuzel rymarovske baraky uz jsou fakt mimo. Cenou i kvalitou, vse narychlo, jejich stavbyvedouci to je kamos se svou partou, takze necekejte zazraky. Delaji spolu kazdy den, tak verte, ze mezi sebou se hadat kvuli vam nebudou.... reklamace rdr neresi. Prej nekdo prijede.... bude to 30 dni a nikdo nikde. Pak fotky hodim na net tu jejich kvalitu. Kdyz uz prijedou musi delat nekde blizko pak nekoho poslou. Ale pokud barak stoji uz cca 2 roky a mate na reklamaci narok, uz je nezajimate. My reklamovali fasadu po 3 letech a nikdo neprijel. Pritom slibeno jooo my posleme technika. Maji na salamu. Uplne.

Rýmařov k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Rád bych se vyjádřil k pár věcem co firma RD Rýmařov dělá. Vezměte si, že jste x let na trhu a veškeré možné varianty staveb máte zmáknuté, všechny lidi okolo staveb, mnoho právních spekulací, mnoho soudních stání atd.. Pokud se z celé taškařice vyhrabete, tak jste silnější a silnější až celá věc přeroste v absolutní aroganci a moc dobře víte co děláte. Obyčejný občan totiž neví jak se proti těmto věcem bránit a stráví měsíce až roky než příjde na vše co tato firma dělá a když konečně zjistíte jak se věci mají, tak vám propadnou veškeré reklamační lhůty a vy zjistíte, že to je celé od začátku velmi fikaně vymyšlené ze strany firmy. Takže pokud by se někdy někdo ptal, zda firmu RD Rýmařov vybrat, tak odpověď zní, pokud si vážíte své rodiny, peněz a svého klidu, tak hodně rychle pryč. Postavení domu od této firmy je začátek neskutečného maratonu. Ať si každý udělá názor na to jaký chce, ale věřte mi, že to je velmi zajímavá zkušenost.

Marek k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

RD Rýmařov a proces reklamací je zábava. V roce 2016 nám stavěli Nova 101. Po šesti letech jsme si chtěli připojit kamna, tak jsme si pozvali kominíka. V ruce jsme drželi výchozí revizní zprávu, že je vše OK. Takže návštěvu kominíka jsme brali jako formalitu. A ejhle, náš komín je prasklý u sopouchu. Další zjištění, že v komíně se topilo. Takže ve stručnosti...revizi firma Schiedel provedla, ale druhý den stavby. Protože jsme nikdy žádná kamna nepřipojovali, museli si je připojit montážníci. Patrně narvali trubku do komína, zatopili, trubka se roztáhla a komín praskl. Jenže komu tohle dokážete. Dodavatel má revizní zprávu, že je všechno v cajku a dokázat, že jsme netopili je nemožné. RD Rýmařov mě poslal do hajzlu a Schiedel...snad lepší ani nemluvit... Oba jedou taktikou mrtvého brouka. Schiedel má v záručních podmínkách zmínku o neodborné manipulaci. Jak ale dokázat, kdo neodborně manipulovat fakt nevim. Jsou to vychcánci. Že mám hlídat datumy na revizi mě fakt nenapadlo. Normální by bylo proést revizi před předáním...Dnes bych dům nepřevzal nebo minimálně bych chtěl do zápisu dát výhradu. Jenže to vím dnes. Takže si budu muset zaplatit vyvložkování na svoje triko

petr k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

dobrý den, my jsme si zadali stavbu zhruba před rokem a půl,a od začátku jednání ( brněnská zástupkyně firmy nám vyšla ochotně vstříc k našim požadavkům úpravy v plánech domu Largo ),s rychlostí a provedení stavby jsme naprosto spokojeni. dnes jsme nechávali opravit drobné reklamační závady - a rovněž nemáme výhrady,právě naopak,dva zaměstnanci firmy přijeli, závady opravili,seřídili okna,dveře a poradili,jak a co udržovat ... tímto chceme vyjádřit spokojenost a děkujeme - P.Jedlička,M.Sedláková

Martin k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Rád bych se zde vyjádřil k firmě RD Rýmařov, mám 5 let starý dům a veškeré reklamace které se týkaly zamalování malbou, seřízení oken a dveři a podobnýma banalitama nebyl problém reklamovat a vady byly odstraněny. Jenže postupem času jsem přišel na to proč. Oni se ty domy totiž hýbou a to se těžko dokazuje a pokud reklamujete závažnější problém který poukazuje na tuto skutečnost, tak vás začne firma RD Rýmařov ignorovat a čeká až uběhne lhůta 5 let, aby jste je nemohli žalovat pro skryté vady. Jen si představte, co to udělá s domem, když se pohne, zvlní se podlahy, hnou se dveře, okna, vana, atd., takže zametáni cestiček je pro firmu důležité, pak to není tak zjevné. Jak to píše v recenzi pán, dům je silný pouze dle nejslabšího článku. Takže hodnoceni nulové, kvalita domu nulová a bezpečnost nad tím je velký otazník. Popravdě od firmy RD Rýmařov bych si dům už nepostavil pokud bych si mohl vybrat. Můj pohled na firmu, každý musí zvážit co je důležité.

Jan k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Mám drevostavbu od firmy Pila Martinice, a jsem velmi spokojen. Drobné závady existovaly, ale byly odstraněny rychle

PAVLÍNA k Rodinné domy Rýmařov zkušenosti a recenze 2024

Toto firma telefonuje na neznámá čísla, stalo se mi to již podruhé, i když jsem negativním hodnocením žádala ,že si nepřeji být kontaktována, opět mi zavolali. Toto jednání zavání podvodem, takto se nechová renomovaná společnost. Nedoporučuji

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen