Investiční hypotéka na pronájem srovnání 2024Hypotéka na investici do nemovitosti

Postup u investiční hypotéky

1. zařídíte si hypotéku klidně i s 90% LTV ideálně na více než 15 let
2. koupíte nemovitost (např. malý byt poblíž centra města)
3. nastěhujete si do ní nájemníky či pronajmete přes AirBnb, Booking.com
4. měsíčně splácíte hypotéku a splátky pokrýváte z nájmu


Oblíbené banky na investiční hypotéku v roce 2024Moneta mBank Komerční banka Ney Raiffeisenbank Hypoteční bankaProč investiční hypotéka

Tento krok v dnešní době může dávat větší smysl než investování do podílových fondů, kde příliš málo ovládáte, co se s Vašimi penězi děje. Výdělek z nájmu často pokryje i 100 % splátky hypotéky. Nelze se však na to spoléhat. Čím déle budete hypotéku splácet, tím je větší šance, že nájem splátky pokryje. Ke stáří pak budete mít k dispozici nemovitost, kterou můžete prodat nebo darovat svým potomkům.

Historie investiční hypotéky

Investiční hypotéka je pojem, který v Česku zpropagovala Hypoteční banka ve spolupráci s finanční poradenskou skupinou Broker Consulting a investiční skupinou Conseq. Vymysleli tzv. investiční hypotéku, která byla kombinací hypotéky a investování do podílových fondů. My pro Vás však máme trochu jinou definici.

Hypotéka je obvykle splácena tak, že nejdříve splátkami pokryjete úroky a následně platíte hodnotu nemovitosti. U investiční hypotéky spol. Conseq je část peněz investována do podílového fondu, u kterého se předpokládá, že bude mít vyšší výnos, než jaké jsou úroky hypotéky a část jde na pokrytí úroků. Vyšší potenciální výnos však s sebou přináší výšší riziko, takže se může stát, že nakonec zaplatíte podstatně více, než kdybyste tento produkt nevyužili.

Investiční hypotéka neboli hypotéka jako investice nebo ještě lépe hypotéka jako zajištění na důchod či stáří však může být v dnešní době velmi racionální krok. Máme pro Vás trochu jinou definici. Představte si samotnou hypotéku jako investici. V případě, že jsou nízké ceny nemovitostí a nízké úrokové sazby, je investice v podobě nákupu nemovitosti velice moudrá. Během posledních let však ceny nemovitostí výrazně stouply, a tak se investiční hypotéka vyplácí méně. Každý případ může být jiný a investování donemovitostí je a bude vždy dlouhodobě výhodné.

V případě, že investiční byt pronajmete, většinou Vám nájemné výši splátky hypotéky stoprocentně nepokryje. Úspěchem je, když u 30 leté hypotéky máte její splátku plně pokrytou nájemným.

Investování do pozemků

Češi rádi investují i do pozemků, které rostou na ceně v průměru o 4% ročně.

Informujte se o aktuálních produktech

Zjistěte si aktuální situaci na trhu s hypotékami ideálně hned z několika zdrojů. Můžete vyplnit formulář nahoře a promluvit si o aktuálních investičních hypotékách v ČR s naším poradcem.

Vyberte nemovitost

Ve velkých městech je ideální byt 1+1 díky nejlepšímu poměru cena vs. výše nájemného. Malý byt stojí nejméně a zároveň si na něm můžete účtovat relativně vysoké nájemné. Ideální je tedy nakupovat více malých bytů než jeden velký.Stop Věděli jste, že častokrát nejlepší návratnost investiční hypotéky zajistí nákup 1kk bytů v menších krajských městech?Pokud Vás investiční hypotéka zaujala, náš špičkový hypoteční poradce s dlouholetou praxí Vám poradí pár tipů, zprostředkuje zkušeností a ukáže jak na to.


Diskuze a zkušenosti
Rostislav k Investiční hypotéka na pronájem srovnání

Dobrý den, zajímám se o investiční hypotéku cca 15.000,000,-Kč, splatnost 30 a více let, předmětem hypotéky bude koupě pozemku a výstavba výrobní a administrativní haly, kterou budu pronajímat se smlouvou dle délky hypotéky. Nájemce je již zajištěn se smlouvou o smlouvě budoucí se sankcí. Výše nájmu bude min. dle výše hypotéky. Nájemce velmi dobré reference - jistota splácení. Je mi 30 let.

Václav P k Investiční hypotéka na pronájem srovnání

Rostislav: Dobrý den, Váš finanční záměr je velmi zajímavý. Určitě bych doporučoval se spojit s profesionálním hypotečním specialistou a pobavit se o možnostech investiční hypotéky pro Váš případ. Vyplňte formulář nahoře a specialista se Vám ozve.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen