Investiční hypotéka - hypotéka na pronájem

Postup u investiční hypotéky (zkráceně):

1. zařídíte si hypotéku klidně i se 100% LTV ideálně na více než 15 let
2. koupíte nemovitost (ideálně malý byt poblíž centra)
3. nastěhujete si do ní nájemníky
4. měsíčně splácíte hypotéku a splátky pokrýváte z nájmu

Nejlepší produkty na investiční hypotéku

Wustenrot - Hypotéka na pronájem (banka vám otevře účet se zůstatkem a až najdete správnou nemovitost, tak můžete úvěr rovnou čerpat)
Hypoteční banka - Hypotéka na pronájem
Raiffeisenbank - Hypotéka Profit

Proč investiční hypotéka

Tento krok v dnešní době může dávat větší smysl než investování do podílových fondů, kde příliš málo ovládáte, co se s Vašimi penězi děje. Výdělek z nájmu často pokryje i 100 % splátky hypotéky. Nelze se však na to spoléhat. Čím déle budete hypotéku splácet, tím je větší šance, že nájem splátky pokryje. Ke stáří pak budete mít k dispozici nemovitost, kterou můžete prodat.

Historie investiční hypotéky

Investiční hypotéka je pojem, který v Česku zpropagovala Hypoteční banka ve spolupráci s finanční poradenskou skupinou Broker Consulting a investiční skupinou Coseq. Vymysleli tzv. investiční hypotéku, která byla kombinací hypotéky a investování do podílových fondů. My pro Vás však máme trochu jinou definici.

Hypotéka je obvykle splácena tak, že nejdříve splátkami pokryjete úroky a následně platíte hodnotu nemovitosti. U investiční hypotéky spol. Coseq je část peněz investována do podílového fondu, u kterého se předpokládá, že bude mít vyšší výnos, než jaké jsou úroky hypotéky a část jde na pokrytí úroků. Vyšší potenciální výnos však sebou přináší výšší riziko, takže se může stát, že nakonec zaplatíte podstatně více než kdybyste tento produkt nevyužili.

Investiční hypotéka neboli hypotéka jako investice nebo ještě lépe hypotéka jako zajištění na důchod či stáří však může být v dnešní době velmi racionální krok. Máme pro Vás trochu jinou definici. Představte si samotnou hypotéku jako investici. Pokud vezmeme relativně nízké ceny nemovitostí a nízké úrokové sazby, je investice v podobě nákupu nemovitosti moudrá.

Investování do pozemků

Češi rádi investují i do pozemků, které rostou na ceně v průměru o 4% ročně.

Informujte se o aktuálních produktech

Nejlépe z několika zdrojů zjistět aktuální situaci mezi hypotékami. Můžete vyplnit formulář nahoře a promluvit si o aktuálních investičních hypotékách v ČR s naším poradcem.

Vyberte nemovitost

Ve velkých městech je ideální byt 1+1 díky nejlepšímu poměru cena vs. výše nájemného. Malý byt stojí nejméně a zároveň si na něm můžete účtovat relativně vysoké nájemné. Ideální je tedy nakupovat mnoho malých bytů.

Pokud Vás investiční hypotéka zaujala, náš špičkový hypoteční poradce s dlouholetou praxí Vám poradí pár tipů, zprostředkuje zkušeností a ukáže jak na to. Vyplňte formulář nahoře a my Vás kontaktujeme.


Diskuze a zkušenosti
Rostislav k Investiční hypotéka

Dobrý den, zajímám se o investiční hypotéku cca 15.000,000,-Kč, splatnost 30 a více let, předmětem hypotéky bude koupě pozemku a výstavba výrobní a administrativní haly, kterou budu pronajímat se smlouvou dle délky hypotéky. Nájemce je již zajištěn se smlouvou o smlouvě budoucí se sankcí. Výše nájmu bude min. dle výše hypotéky. Nájemce velmi dobré reference - jistota splácení. Je mi 30 let.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

captcha

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • Unicredit Bank
  • Sberbank
  • Komerční banka
  • Wüstenrot hypoteční banka
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen

Více o hypotékách naleznete v unikátní knize:


- Informace, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, vhodná pro poradce i klienty

- Financování 85-0-15 pro získání 100% hypotéky a mnoho dalšího

» Více informací o knize