Hypotéka na rekonstrukci 2024Hypotéka na rekonstrukci

Hypotéka na rekonstrukci je stejná jako běžná hypotéka na nákup nemovitosti. I zde je nutné ručit nemovitostí. V případě hypotéky na rekonstrukci se ručí nemovitostí, kterou klient opravuje či vylepšuje. Některé banky se však na financování rekonstrukce hodí více než jiné.

LTV je obvykle okolo 80% a je nutné, aby na stavbu během jejího trvání docházel odhadce z banky. Hypotéky na rekonstrukci však mohou mít i LTV 70 % — 90 %.


Oblíbené hypoteční banky vhodné na rekonstrukci v roce 2024Hypoteční banka Komerční banka mBank Česká spořitelna Raiffeisenbank Poštovní spořitelna MonetaRecenze na jednotlivé banky naleznete zde. K rozhodování je nutné znát i aktuální úrokové sazby hypoték. S finálním rozhodnutím Vám může pomoci finanční poradce a ušetřit Vám čas i peníze.


Stop Pozor: U hypotéky na rekonstrukci je stěžejní postupné čerpání. Důležité je ocenění hodnoty současné a hodnoty příští, kam se musí za každou cenu nemovitost dostat.


Co je postupné čerpání

Jednoduše řečeno to znamená, že peníze od banky Vám nebudou na účet zaslány všechny, avšak postupně podle toho, jak bude rekonstrukce postupovat.

Ještě před naplánováním rekonstrukce si od nás zažádejte o srovnání hypoték na rekonstrukci vyplněním formuláře nahoře.


Stop Tip finančního poradce: Než si půjčíte peníze, tak kus „zboříte“ a to by neměl odhadce „vidět“. Je dobré mít vlastní finanční prostředky dopředu.


Doklady potřebné pro hypotéku na rekonstrukci

- položkový rozpočet stavebních prací (dodá stavební firma nebo si jej vytvoříte sami u stavby svépomocí)
- ohláška stavebních úprav, je-li potřeba
- stavební povolení s nabytím právní moci v případě, že je potřeba stavební povolení
- harmonogram prací

Jak hypotéka na rekonstrukci funguje

Banka peníze na rekonstrukci uvolňuje postupně (postupné čerpání). Znalec z banky stavbu bude navštěvovat, odhadovat cenu nemovitosti a na základě toho bude banka posílat na účet další peníze. Peníze budete získávat zpětně a nikoliv předem.


Stop Pozor: Každá návštěva znalcem z banky a jeho odhad se platí.Stop Pozor: Banky na rekonstrukci často nepůjčí celou částku, ale třeba jen 80% ceny nemovitosti.
U hypotéky na rekonstrukci je možné zažádat také o vyšší částku nebo o neúčelovou část. Tzv. americkou hypotéku – peníze mohou být použity na cokoliv.

Máte osobní zkušenosti s hypotékou na rekonstrukci? Podělte se s námi. Budeme velice rádi, když napíšete do diskuze dole svůj komentář.


Diskuze a zkušenosti
Dana k Hypotéka na rekonstrukci 2024

chtěla bych požádat o hypotéku spolu s manželem, ale nemůžeme ručit neovitostí je to možné?

Gabriela k Hypotéka na rekonstrukci 2024

Dobrý den, máme velmi špatnou zkušenost s Raiffeisenbank. Jedná se o banku, která má absolutně nelidský přístup a jedná jako robot. Hypotéku, o kterou jsme si zažádali, schválila bez problémů, samozřejmě, když ptáčka lapají..., co ale přišlo poté, když jsme si chtěli čerpání prodloužit a řešit k tomu další náležitosti, to jsme se nestačili divit... Nechci si zde zbytečně vylévat srdce, proto celou záležitost nebudu rozvádět dál. V každém případě, hypotéku od Raiffeisenbank nikdy víc, absolutně nedoporučuji (pokud nechcete prožívat infarktové stavy). Ve zkratce, péče o klienta 0, komunikace ohledně probíhající hypotéky na bodu 0, ochota 0, arogantní přístup na nejvyšší úrovni. Nevěřila bych, že se v dnešní době, tzv. proklientských bank může někdo takto chovat.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen