Recenze zděné domy na klíč 2024

Zděné domy z cihel či betonu na klíč — recenze firem 2024
Materiál Výhody Nevýhody
Dům jedním tahem

Dům jedním tahem
Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

lehký keramický LiaporBeton® (prefabrikované dílce) zavedená firma, projekt zdarma, kvalitní a výhodná hrubá stavba, rychlost provedení, příznivá cena trochu dražší domy na klíč
Canaba

Canaba
CANABA a. s.

betonové dílce z Eko-betonu nízká cena, 30 let zkušeností na trhu, dobrý design vzorových domů, nízká cena projektu, garance ceny domu, rychlost a efektivita stavby materiál (betonové dílce) může být při některých okolností náchylnější na vlhkost, některé části domu nemusí být součástí projektu (např. plovoucí podlahy), nedělá dřevěné schody u patrových domů, pouze schody z dlažby
Energy domy

Energy domy
Energy Domy s.r.o.

tvárnice Durisol (dřevo + beton) zavedená společnost, kvalitní nízkoenergetické technologie, moderní design domů menší počet stojících domů a méně zkušeností zákazníků na internetu, odpovídající vyšší cena
Ideal domy

Ideal domy
Ideal Domy, s.r.o.

duté pálené cihly Wienerberger výborná kvalita, dobrá komunikace nepatrně vyšší ceny za domy, působí pouze v Čechách, menší společnost
FND stavby

FND stavby
FND stavby s.r.o.

duté pálené cihly výborná kvalita, široký záběr mohou být vyšší ceny za dům

Před výběrem stavební firmy si zajistěte nejdříve financování.
» Srovnání hypoték 2024


Tabulka obsahuje seznam nejvýznamnějších stavebních firem v ČR, které nabízejí stavbu zděných rodinných domů na klíč. Používají materiály jako cihla, ztracené bednění, beton, pórobetonové tvárnice či dutinové keramické bloky. Firmy, které staví dřevostavby, naleznete na stránce recenze dřevostaveb.


Stop Tip: Vždy si pečlivě přečtěte smlouvu, kterou podepisujete se stavební firmou a v ideálním případě si najměte svůj vlastní stavební dozor.Stop Tip: Před výběrem stavební firmy zvažte možnost najmutí si vlastního externího stavebního dozoru. Tato investice Vám může zajistit mnoho uspořených prostředků a na reklamace nebudete sami.Stop Tip: Neplaťte společnostem při výstavbě po etapách žádnou etapu dopředu, vždy až za provedené dílo.Před výběrem stavební firmy, která staví ať už cihlové či betonové domy, doporučujeme nejdříve si zajistit financování. Pokud přemýšlíte o hypotéce, tak Vám rádi srovnáme nabídky na trhu při vyplnění formuláře nahoře.

Zmíněné výhody a nevýhody berte prosím s rezervou a vždy si sami proveďte průzkum trhu a nenechte se pouze zlákat krásným letákem. Recenze obsahují informace od zákazníků z diskuzí a webových stránek společností. Budeme rádi, když se s námi o své zkušenosti podělíte v komentářích.


Diskuze a zkušenosti
František k Recenze staveních firem - zděné a betonové domy na klíč 2024

S manželkou jsme dlouho přemýšleli na d tím, který typ domu si nechat postavět. Nejdříve jsme dlouhodobě zvalžoali dřevostavbu. ty jsou dnes na vysoké úrovni a dá se říci, že jejich cena je trochu nižší, ale měli jsme strach z hluku, protoze náš dům měl stát nedaleko rušnější silnice. Bylu jsmme navštívit 3 výrobce včetne RD Rýmařov. Následně jsem se začal začínat o betonové domy a zděné domy a po dlouhé úvaze budeme stavět z klasickýh cihel s malou Třebíčskou firmou, kterou tu ale v seznamu nemáte. Jestli budete chtít, tak vás budu informovat o průběhu.

Jirka k Recenze staveních firem - zděné a betonové domy na klíč 2024

Stavba domu byla hlavně o penězích, měl jsem částku, kterou jsem nechtěl překročit a věděl jsem, že chci dům z betonu. Poptal jsem firmu Canaba , která je na stavebním trhu x let a i proto jsem k nim měl důvěru, dokázali mi postavit dům a dodržet rozpočet, který jsem měl k dispozici. Mám od nich ten nízký bungalov - chtěl jsem dům bez schodů, protože na stáří můžou být schody problém a věřím, že v domě dožiju až do nejvyššího věku v důchodu.

Štěpán k Recenze staveních firem - zděné a betonové domy na klíč 2024

Původně jsme chtěli dřevostavbu, protože jsou levnější, ale po zvážení kolem a kolem jsme se rozhodli pro jinou variantu. Zakázku na dům jsme dali Canabě a můžu říct, že jednání s nimi bylo dobré a dům je takový jaký jsme si přáli.

Jiří k Recenze staveních firem - zděné a betonové domy na klíč 2024

Na stavbu domu jsem si bal hypotéku, páč celý bych to neufinancoval ze svého, vyřízení všech potřebných dokumentů mi trvalo déle než Canabě postavit celý barák, jsem rád, že někdo dokáže pracovat rychle a tak jak slíbí.

Adam k Recenze staveních firem - zděné a betonové domy na klíč 2024

Rychlost stavby domu byl pro mě klíčový faktor, který rozhodl, že si nechám postavit dům od Canaby, další věcí co se mi u nich líbila byla cena, která byla daná fixně od začátku a zůstala nezměněná.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen