Hypotéka bez příjmu v roce 2024

Od začátku platnosti nového zákona o úvěrech mají banky povinnost důkladně prověřovat každého klienta. Pokud tak neučiní, tak v případě, že klient nebude schopný hypotéku splácet, jsou banky povinny mu vrátit veškeré poplatky a úroky za úvěr a klient následně splácí tak, jak je reálně schopen. Z toho vyplívá, že hypotéka bez příjmu dnes není možné získat. Existuje však řešení.

Hypotéku bez příjmů dříve nabízely tyto banky:

Hypoteční banka
Komerční banka
Raiffeisenbank
Volksbank
Wüstenrot
mBank
ČSOB
Poštovní spořitelna

Co je hypotéka bez příjmů

Hypotéky bez prokazování příjmů byly oblíbeným produktem, který nabízely některé české banky, ale i mnoho nebankovních skupin. Hypotéka bez příjmu byla běžnou hypotékou, kde je ručeno nemovitostí, klient však nemusel složitě dokládat svoje momentální příjmy. Stačilo čestné prohlášení či případně doložení dokumentů k dalšímu majetku a hypotéka bez příjmů byla Vaše. často cílila na podnikatele.

Aktuální nabídka hypoték bez příjmu se neustále měnila. Více informací si můžete přečíst i na stránce hypotéka bez dokládání příjmu.

Hypotéky bez prokazování příjmů však skýtaly nevýhodu v podobě vyššího úroku. Čím více dokumentů však bylo bance klientem poskytnuto, tím, nižší úrok získal. Hypotéka bez příjmů obvykle také nekryla 100 % ceny nemovitosti, ale získali jste ji maximálně na 80 % LTV - ceny domu či bytu, který kupujete či renovujete.

Hypotéka bez příjmů a registrů

Pozor: Hypotéky bez doložení příjmu dnes nejsou nabízeny, protože banky ze zákona musí důkladně prověřovat každého klienta. Díky automatizaci se však tato možnost otevírá.

Dnes v roce 2024 se „hypotéky bez doložení příjmů“ můžete získat díky tmou, že banka dokáže roboticky kontrolovat příjmy a výdaje na Vašem účtu a Vy tak nemusíte příjmy dokládat.

Jiným případem hypotéky bez doložení příjmů byla hypotéka bez příjmů a registrů. Instituce, která takovouto hypotéku poskytovala klienta neprověřovala v registru dlužníků – SOLUS i jiných registrech. Tyto instituce byly v drtivé většině nebankovní a nemůžeme je doporučit.

Hypotéka a příjem

Abyste si mohli hypotéku dovolit, musíte mít adekvátní příjem. Finanční poradci a bankéři počítají, že výše měsíční splátky hypotéky může být maximálně 40% vašeho čistého příjmu. To je maximální částka, kterou si můžete dovolit. My však doporučujeme výši splátky mít mnohem nižší. Bankéř nezná vaše životní náklady a není nic nepříjemnějšího, než horko těžko splácet hypotéku a snížit si tím kvalitu života. O hypotéce a příjmech píšu do podrobna v knize Hypotéka.

Hypotéka bez příjmu a podnikání

Hypotéka bez příjmu byla oblíbeným produktem hlavně mezi podnikateli, kteří často v účetních uzávěrkách vykazují pouze malý příjem. To, proč to tak je, nechám stranou, avšak hypotéka bez dokládání příjmů byla právě pro podnikatele vhodným finančním produktem.


Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen