Výpočet hypotéky» Použijte naši kalkulačku

Výpočet hypotéky můžete snadno spočítat sami pomocí Vaší domácí kalkulačky. Vezměte částku, kterou si od banky půjčujete, vynásobte ji úrokem a umocněte na počet let. Výpočet hypotéky můžete také získat na stránce hypoteční kalkulačka. Pro přesný výpočet hypotéky vyplňte formuář nahoře a nechte se kontaktovat našim specialistou na hypotéky.


Vzorec

H = P [ i(1 + i)^n ] / [ (1 + i)^n - 1]

Toto jsou proměnné:

H = měsíční splátka
P = půjčka, kolik si od banky půjčujete
i = vaše měsíční úroková sazba. Banka úrokovou sazbu píše vždy p.a. - roční, takže ji musíte vydělit 12 kvůli 12 měsícům v roce. Pokud je váš roční úrok je 3%, tak měsíční bude vypadat nějak takto: 0,03/12 = 0,0025.
n = počet měsíců celkem, kolik budete splácet. Pokud si vezmete 30letou fixovanou hypotéku, tak n = 30 let x 12 měsíců = 360 splátek.

Příklad:

Půjčíte-li si 1 000 000 Kč na 10 let s ročním úrokem 3 %.

H (měsíční splátka) = 1 000 000 x [ 0,0025(1 + 0,0025)^120 ] / [ (1 + 0,0025)^120 - 1] = 9 656 Kč

V reálném případě je obvykle ještě nutné k oběma částkám přičíst měsíční poplatky (cca 150 Kč), které si banky účtují za vedení a správu hypotéky.

POZOR: pokud chcete získat ještě přesnější výpočet, přičtěte k celkové částce také poplatek za schválení hypotéky. Jelikož banky umožňují fixaci hypotéky obvykle maximálně na 15 let, počítejte raději s o půl procenta vyšším úrokem než jaký banka nabízí. Často se stává, že banka svým novým zákazníkům nabízí lepší podmínky než těm stávajícím po skončení fixace. Takové situaci se dá předejít, viz refinancování hypotéky.

Pokud chcete získat výpočet hypotéky Českých bank (Komerční Banka, Česká spořitelna, ČSOB a další) online, jděte na stránku – Hypoteční kalkulačka. Chcete-li získat přesný individuální výpočet hypotéky na bydlení, vyplňte formulář nahoře a počkejte na spojení s naším hypotečním specialistou. Nabídne Vám celkové srovnání hypoték pro rok 2024 a 2025.


Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen