Kolik stojí odhad domu, bytu?

Odhad nemovitosti (domu, bytu, garáže) některé banky nabízejí zdarma. V případě, že tomu tak není, cena je okolo 3000 Kč za byt a 6000 Kč za dům.

Ceník odhadů nemovitosti (průměrné ceny na trhu):

pozemek – 1200 Kč
garáž či garážové stání – 1500 Kč
garáž s pozemkem – 2500 Kč
byt – 2700 Kč
rodinný dům – 3000 Kč - 6000 Kč
bytový dům – 6000 Kč a více

Přečtěte si také: Odhad ceny nemovitosti - postup

Pozor na odhad nemovitosti zadarmo

Nic není zadarmo, pokud banka tvrdí, že zaříí odhad nemovitosti zadarmo, většinou ji tento poplatek vrátíte na jiném poplatku či na vyšších úrocích.

Odhad nemovitosti a refinancování

Když refinancujete, některé banky mají tendenci vám odchod znepřijemnit a nechtějí vám vydat odhad nemovitosti, který potřebujete pro novou banku. Mnohdy jste si přitom za odhad i zaplatili. Vyvarujte se tomu a zajistěte si odhad na vlastní pěst. Konzultujte vše se svým finančním poradcem či bankéřem.

Odhad ceny nemovitosti

Odhad nemovitosti je nedílnou součástí při schvalování hypotečního úvěru. Obvykle se jedná o první věc, která banku zajímá. Některé banky nabízejí u refinancování či nové hypotéky odhad nemovitosti zadarmo.

U větších úvěrů Vám odhad nemovitosti zdarma zařídí i hypoteční poradce jako dárek. Nelze se však na to vždy spoléhat. Například naši poradci tuto možnost využívají avšak není to pravidlem. Odhad nemovitosti však není žádný astronomický náklad a každý si jej může dovolit.

S nalezením toho pravého odhadce a vyřízením hypotéky Vám rádi pomůžeme po vyplnění formuláře nahoře. Náš profesionální hypoteční specialista Vám zdarma srovná hypotéky velkých českých bank. Zařaďte se mezi naše spokojené zákazníky.

« Zpět na Online poradnu


Diskuze a zkušenosti
Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen