Zonky 2021 recenze a zkušenostiZonky jsou P2P projekt, jenž půjčujícím umožňuje si vypůjčit přímo od lidí / investorů za výhodnější úrok než v bance. Investoři zase zhodnocují své peníze. Výše úrokové sazby je zpravidla nižší, než v bance, avšak nepočítejte, že je úvěr přiklepnut komukoliv. Jaké Zonky doopravdy jsou?


žirafa od Zonek

> Zonky.cz


Co znamená P2P

Peer-to-peer terminologie pochází z prostředí internetu. Jedná se o propojení na přímo mezi dvěma uživateli. Příkladem může být síť Torrent. V dnešní době probíhá demokratizace všech systémů - i mimo internet. Příklady P2P služeb jsou Airbnb, kdy lidé pronajímají své nemovitosti a zastávají tak hotely či Uber, kdy majitelé aut vozí klienty a konkurují tak taxislužbám.

Zkušenosti zákazníků, co si chtěli půjčit

Příběh 1
Chtěla jsem u Zonky refinancovat úvěr a dostala jsem úrok okolo 16 %. Ptala jsem se, proč je úrok tak vysoký a odpověděli mi, že protože můj předchozí úvěr měl úrok 22%. To ale nebyla pravda. To jsem jim také doložila. Odpověděli, že je asi chyba v registrech a úrok mi snížili na 10,99%. Teď jsem šla do Sberbank, kde mi nabídli úrok 5%. Velmi vstřícní a ve všem dobře poradili. Když jsem Zonky požádala, ať mi vysvětli ten velký rozdíl v úroku, tak mi řekli, že mi lepší nabídku přejí.

Příběh 2
Podle mého Zonky jednají neférově a neseriózně. Nejdříve z vás on-line vytáhnou veškeré informace (tři výpisy z účtu, osobní data, občanku z obou stran, druhý doklad, atd.) a teprve poté, vám po telefonu sdělí, že na půjčku nemáte nárok, protože nemáte např. telefon, nebo krátkou pracovní smlouvu atp. Já osobně si myslím, že by bylo solidní, pokud by nejprve Zonky zjišťovaly právě tyto informace na základě kterých by sdělily, jestli je půjčku vůbec možné poskytnout a teprve poté se domlouvat o jak vysokou půjčku se jedná a od lidí tak nepožadovali intimní informace jako jsou výpisy z účtu, rodná čísla atd. Takto to vypadá, jako když pro nějakou firmu jen shání data od lidí na mířený prodej, či reklamu!

zdroj: pujcko.cz

Z těchto negativních zkušeností to vypadá, že lidé se službou nejsou tolik spokojeni nebo si myslí, že se jedná o podvod, avšak počty sjednaných úvěrů hovoří o opaku. Lidé si půjčují a P2P systém Zonek funguje možná i díky tomu, že je silně konzervativní a mnoho žádostí se na tržiště k investorům vůbec nedostane. Dle mého názoru jsou právě P2P půjčky budoucností malých úvěrů. Na hypotéky tu zřejmě budeme i nadále mít banky.

>> Zonky půjčka podmínky (naleznete na straně 7)

Alternativy k Zonky

Za službou Zonky stojí společnosti Home Credit Petra Kellnera. Lze tedy zřejmě počítat, že projekt bude stabilní. to zajímá především investory. Zonky však mají nemalou konkurenci.

Benefi - největší šance, že Vám půjčí, avšak úroky jsou vyšší
Bankerat - relativně vysoké úroky a nižší nároky na bonitu klienta
Finx - služba již v ČR nepůsobí

Jaké máte zkušenosti s půjčováním u Zonky vy? Podělte se s námi v diskuzi.


Diskuze a zkušenosti
Oleg k 🥇 Zonky recenze 2021

Zonky jsou celkem nevyhodne, ale co je ted celkem oblibene mezi investory je Mintos - je to myslim estonska firma, co nabizi P2P pujcky a zhodnoceni je tam ke 12%

Jana k 🥇 Zonky recenze 2021

U Zonky jsem si půjčila poprvé a jsem maximálně spokojená. Vše se vyřídilo hladce bez zbytečených průtahů a peníze mi přišly na účet rychleji, než jsem čekala. Jsou tam velice milí lidé, kteří vždy rádi pomohou. Určitě doporučuji.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

captcha

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • Česká Spořitelna
  • Unicredit Bank
  • Sberbank
  • Komerční banka
  • Wüstenrot hypoteční banka
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen

Více o hypotékách naleznete v unikátní knize:


- Informace, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, vhodná pro poradce i klienty

- Financování 85-0-15 pro získání 100% hypotéky a mnoho dalšího

» Více informací o knize