Co je předhypoteční úvěr

Předhypoteční úvěr je druh úvěru, který předchází hypotéce v případě, že plánujete koupit družstevní byt (více také na Hypotéka na družstevní byt), privatizovat obecní byt nebo získat jinak nemovitost do osobního vlastnictví, kterou však není možné použít jako zástavu pro banku. Není ji možné použít, protože patří družstvu nebo více vlastníkům. Předhypoteční úvěr se používá jako překlenovací půjčka do doby, než je nemovitost v katastru nemovitostí přepsána na Vás a Vy s ní můžete bance ručit.

Předhypoteční úvěr je úročen obvykle o 2 % p.a. výše než běžné hypotéky a jakmile získáte nemovitost do Vašeho vlastnictví, plynule přejdete na běžnou hypotéku s výhodným úrokem.

Pokud plánujete pořídit nemovitost do osobního vlastnictví a hodláte využít hypotéku, vyplňte formulář v horní části stránky a my Vám rádi poradíme a pomůžeme vybrat ten správný hypoteční úvěr. Naši nabídku získáte zdarma a nezávazně.

Banky nabízející předhypoteční úvěr v roce 2024

Komerční banka (Modrá pyramida)
Raiffeisenbank
Sberbank

Více informací o hypotékách naleznete v naší knize:


- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize


Nezávazné srovnání hypoték pro rok 2024


- po vyplnění formuláře Váš kontakt předáme hypotečnímu specialistovi,

- naši specialisté pro celou ČR patří do 5% nejlepších ve svém oboru,

- specialista s Vámi vyřídí nejvhodnější hypotéku a pokusí se sjednat bonus

Kontaktujte nás

Zkušenosti našich klientů

Reference zákazníků

I když byl náš případ složitý kvůli manželově příjmu, tak byla díky Vaší obětavosti hypotéka schválena a my získali výbornou sazbu.

Reference zákazníků

Maximální spokojenost. Úroková sazba u nové hypotéky velmi nízká a za to jsem vděčný!

Reference zákazníků

Všechno dopadlo skvěle a my bydlíme ve svém. Nikdo nám nenabídl tak nízké úroky jako pan H.

Další reference od klientů »


« Zpět na slovníček pojmů


Diskuze a zkušenosti
Jaroslav k Co je předhypoteční úvěr

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je možné využít takzvaný "Předhypoteční úvěr" na nákup nemovitosti zatížené zástavním právem a exekučním příkazem k prodeji? Kde exekutor souhlasí s vyrovnáním dluhu a poté přepisu nemovitosti na kupujícího. Poté by mohl Předhypoteční úvěr přejít na klasickou hypotéku?

Lenka k Co je předhypoteční úvěr

Dobrý den, mám stejný dotaz, jako předešlý pán: ráda bych se zeptala jestli je možné využít takzvaný "Předhypoteční úvěr" na nákup nemovitosti zatížené zástavním právem a exekučním příkazem k prodeji? Kde dluh dlužníka byl už se souhlasem exekutora uhrazen a na katastr bude žádost o výmaz exekuce zaslán exekutorem, dle informace přímo od exekutora. Další dotaz: Mohl by poté Předhypoteční úvěr přejít na klasickou hypotéku? Moc děkuji za odpověď.

Eva k Co je předhypoteční úvěr

Dobrý den, reaguji na Vaše dotazy. Předhypoteční úvěr slouží k tomu, když není možné po dočasnou dobu (12-24 měs.) dát nemovitost do zástavy. Po dobu předhypotečního úvěru platí dlužník pouze úroky, které jsou cca o 0,5% vyšší než standartní hypotéka. V okamžiku, kdy je možné nemovitost zastavit, přechází předhypoteční úvěr na klasickou hypotéku a začíná se standratně splácet. Předhypoteční úvěr je možné využít pro vyplacení exekucí. Ovšem exekutor k tomu musí dát svůj souhlas a být součinný s bankou. Banka může vložit zástavu na katastr nemovitostí až v okamžiku, kdy list vlastnictví bude očištěn od exekuce.

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen