Jak poznat špatného hypotečního poradceVěřte vždy své intuici. Ta vás nejlépe ochrání před lidmi s nekalými úmysly. Pokud máte z někoho špatný pocit na začátku, můžete se vsadit, že se nakonec rozejdete ve zlém. Abyste si však mohli být jistí, pozorujte hypotečního poradce a zkoumejte, jestli nevykazuje některou z následujících vlastností.

Je to sice generalizace, ale mnoho špatných hypotečních poradců jsou mladí, draví muži a ženy, kteří pracují pod některou z velkých finančně poradenských skupin. Obvykle dělají finanční poradenství chvíli a je možné, že patří do okruhu vašich známých. Z osobní zkušenosti vím, že existují i velmi mladí seriózní poradci, ale je jich spíše méně.

Špatný poradce vás pořádně nevyslechne a hned přichází s předpřipraveným řešením: „K hypotéce rozhodně potřebujete investiční životní pojištění.“ V některých případech je „životko“ nutné, avšak primárně jste přišli pro hypotéku, ne? Vždy si vše pečlivě propočítejte, protože z životního pojištění má poradce často větší provizi než z hypotéky. Tím nechceme investiční životní pojištění hatit, ale je to dobré vědět.

Podle nás ti nejhorší finanční poradci jsou takoví, co jsou na oko velmi pozitivní a akční. Lehce vás svoji energičností strhnou a vnutí to, co jste původně ani nechtěli. Lichotí vám, přesvědčují a chovají se nepřirozeně. „Naše společnost má velmi přísně nastavená pravidla. Chyba se nemůže stát.“ Nikdy se nerozhodujte ve spěchu a na základě emocí. Máte z něčeho špatný pocit? Okamžitě hoďte zpátečku a dejte si týden na rozmyšlenou. Nestyďte se poradce „kamaráda“ zklamat.

Vykřičník může vzbudit i když:

- poradce nevyslechne, co přesně chcete a hned má vytvořené řešení
- velmi rychle přejde na nabídku pojištění a penzí
- poradce tlačí na čas či sám nestíháStop Pozor: Nově musí mít hypoteční poradci certifikaci ČNB, takže se teritorium sezónních prodejců hypotéky opět zmenšilo. To je pro klienty velmi dobrá zpráva.Nejlepší hypoteční specialisté jsou ti, kteří již mají něco za sebou - ideálně 10 let praxe a mnoho spokojených klientů, jejich věk je přes 40 let, jsou klidní, rozumní a nemáte z nich pocit, že vás do něčeho tlačí. Vyřeší váš požadavek maximálně efektivně, ušetří vám finance a kdykoliv něco potřebujete, tak se jim ozvete a oni rádi pomohou. Často pracují i 95 % času přes internet. Takoví poradci zůstávají na celý život.

To, jak najít co možná nejlepšího finančního poradce, popisuji v knize o hypotečním úvěru, kterou doporučuji všem, kteří v budoucnu přemýšlejí o vlastním bydlení a hypotéce.


Diskuze a zkušenosti
Tomy k Jak poznat špatného hypotečního poradce

Nejlepší je si zavola a následně se sejít s více finančními poradci/poradkyněmi a vybrat si podle sympatií :) Nakonec to bude právě tento člověk, se kterým budete ve spojení den co den a spolu budete uzavírat hypotéku. Já jsem si takto vybral finanční poradkyni, která pracuje na sebe a jsem více než spokojen. Někdy získáte i přátele na celý život. Rozhodně bych ale nedoporučoval velké firmy, jako je jedna na T. Hodně úspěchů v novém bydlení Tom

Napište svůj názor či zkušenosti

Sem prosím pište své zkušenosti, recenze a diskutujte. Pro dotaz ohledně hypoték vyplňte formulář nahoře.


Nebude zveřejněn

Mimo jiné spolupracujeme i s těmito hypotečními bankami
  • ČSOB
  • Unicredit Bank
  • Komerční banka
  • Moneta
  • Česká Spořitelna
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisen